Jak przypomina portal "Interia", Veronica Lueken była katolicką mistyczką i wizjonerką. Pierwszych objawień doznała w 1970 roku. Od tego czasu od Najświętszej Maryi Panny oraz wielu świętych poznawała przyszłe losy świata. Miała otrzymać także wizję dotyczącą Polski. Nie napawa ona optymizmem.

Kim była Veronica Lueken?

Veronica Lueken była amerykańską wizjonerką i mistyczką, której Maryja oraz święci mieli zdradzić, jaka przyszłość czeka świat. Swoje objawienia głosiła w kościele pod wzwaniem św. Roberta Bellarmine'a w Bayside, a także w Pawilonie Watykańskim w Parku Flushing Meadows.

W 1986 roku, po przeprowadzeniu szczegółowych badań i dochodzenia, zwierzchnicy kościoła uznali, że "nie ma zupełnie żadnych dowodów potwierdzających prawdziwość domniemanych objawień w Bayside". Wskazano, że wiele z przedstawianych przez Lueken objawień, stało w jawnej sprzeczności z nauczaniem kościła katolickiego.

Pojawiały się głosy, że objawienia, jakich miała doznawać Veronica Lueken, były dziełem szatana w związku z czym podkreślano, że nie można wierzyć w ich prawdziwość. Objawienia mistyczki jednak wciąż znajdują zwolenników.

Wizja dotycząca Polski

Veronica Lueken zmarła w 1995 roku. Jeszcze przed śmiercią miała otrzymać wizję, w której pojawiła się Polska. Z jej wizji wynikało, że to właśnie wydarzenia na obszarze naszego kraju jeśli nie staną się zapowiedzią apokalipsy, to zapowiedzia zmiany porządku w Europie.

Zdaniem Lueken Rosja ma napaść nie tylko na Polskę, ale także okrążyć Włochy."Rosjanie wejdą do Polski i zajmą ją. Po tym wszystkim powiedział mi, że ci ludzie otoczą też inny kraj. Widziałam ten kraj - to była Italia. Rosja uderzy na Włochy, ale gdy tam wkroczy, to wtedy ciemności okryją ziemię" - miała powiedzieć mistyczka.

Jej zdaniem koniec świata nastąpi w skutek wielkiej eksplozji i zderzenia naszego globu ze Słońcem.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski przybywa z nowymi wieściami. Czy czeka nas w końcu coś dobrego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Idealne propozycje krótkiego strzyżenia dla właścicielek cienkich włosów. Każda z pań znajdzie coś dla siebie

O tym się mówi: GIS wycofuje z obrotu popularny lek. W specyfiku wykryto nieprawidłowości