Wiele osób wie, że ocet jest niezastąpionym składnikiem nie tylko w kuchni, ale również w domowych porządkach. Ocet można znelźć niemal w każdej kuchni. Dzięki niemu może dodać smaku potrawom i nie tylko.

Nie należy czyścić tych powierzchni octem

Mieszanka octu i wody w proporcjach 1:1 może zdziałać prawdziwe cuda. Ocet z dodatkiem wody wyczyści niemal każdy rodzaj brudu. Pozbędziesz się lepkich i brudnych miejsc.

Mało tego, mikstura wody z octem pomoże również w wyczyszczeniu okien, czy... okularów! Wystarczy w tym przypadku pamiętać o ściereczce wykonanej z odpowiedniego materiału. W inym przypadku okna lub okulary mogą zostać uszkodzone.

Sprzątanie. Źródło: youtube.com
Sprzątanie. Źródło: youtube.com
Sprzątanie. Źródło: youtube.com

Octem można również umyć naczynia. Jak to zrobić? Należy namoczyć brudne naczynia w occie z wodą i po jakimś czasie, gdy brud już zmięknie, umyć je tak jak zwykle.

Masz problemy z rurami? Nie musisz od razu dzwonić po hydraulika. Mikstura wykonana ze szklanki sody oczyszczonej i szklanki octu uratuje Twój dom. Wlej powstałą miksturę do rur i po jakimś czasie zalej odpły gorącą wodą.

Może on kompletnie uszkodzić powłokę

Okazuje się jednak, że ocet nie nadaje się do czyszczenia wszystkich powierzchni. W niektórych przypadkach produkt ten może nieodwracalnie zniszczyć powłokę.

Octu nie należy używać do czyszczenia luster. Może on zniszczyć srebrzystą powłokę i wyrządzić dużo krzywdy. Lustra powinno się czyścić delikatną ściereczką i specjalnym płynem.

ocet i woda. screen: YouTube
ocet i woda. screen: YouTube
ocet i woda. screen: YouTube

Octem nie należy również czyścić pralek i zmywarek. Może on uszkodzić gumowe i plastikowe elementy sprzętu. W tym przypadku lepiej również zainwestować w specjalne produkty zwalczające kamień i brud.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze