Oprócz wody rośliny domowe powinny być zadowolone z górnego opatrunku, aby dobrze kwitły i miały bujne liście.

Po pierwsze cukier
Jeden z najbardziej naturalnych sposobów karmienia roślin, które masz w domu. Cukier rozkłada się na glukozę i fruktozę. Jest pierwszym, który z roślinami czyni cuda. Zawiera źródło energii dla wszystkich procesów życiowych twoich kwiatów. Aby przygotować nawóz, rozcieńczyć cukier (1 łyżka stołowa) w wodzie (500 ml) lub po prostu posypać cukrem ziemię w donicy, a następnie podlać.

Po drugie, olej rycynowy
Świetnie nadaje się do roślin kwitnących. W wodzie (1 litr) rozcieńczyć olej rycynowy (1 łyżeczka). Taki wierzchni opatrunek pomaga roślinom szybciej rosnąć, pięknie kwitnąć i nie chorować.

Po trzecie - jesion drzewny
Ten środek jest środkiem zapobiegawczym przeciwko chorobom. Popiół (100-150 gramów) należy również rozcieńczyć w wodzie (wiaderku), wymieszać i podlać rośliny. Takie rozwiązanie należy stosować nie częściej niż raz na 30 dni.

Przytulny dom

Po czwarte - granat lub jakakolwiek inna skórka cytrusów
Pomaga również przy chorobach. Skórki cytrusowe zalać wodą, pozostawić na 24 godziny do zaparzenia dressingu, a następnie podlać.

Piąte - aspiryna

Dodaj tabletkę aspiryny do wody, aby podlać rośliny. Więc musisz podlewać nie częściej niż raz na dwa miesiące. Jeśli spełnisz ten warunek, rośliny nie zachorują, a ich liście będą nasycone zielenią. Ponadto rośliny będą aktywnie rosły.

Po szóste - sok z aloesu

Rozwiązanie na bazie soku z aloesu doskonale stymuluje wzrost roślin. W ten sposób będziesz w stanie wyhodować silną i piękną roślinę w krótkim czasie. Rozcieńczyć sok z aloesu (1 łyżeczka) w wodzie (1,% litra).

Aby rośliny domowe dobrze się rozwijały i kwitły, należy je regularnie przesadzać. Przesadzanie pozwala roślinom uzyskać składniki odżywcze, a zastąpienie gleby pomaga rozwijać się korzeniom. Wiosna to najlepszy czas na to.

Podlewanie jest najważniejszym warunkiem udanej uprawy roślin domowych.

To też może cię zainteresować: Agata Kornhauser-Duda zabrała głos. Zwróciła się do rosyjskich kobiet z ważnym apelem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lena z zespołu Tatu zareagowała na sytuację na Ukrainie. Fani nie spodziewali się po niej czegoś takiego

O tym się mówi: Bardzo ważna wiadomość dla beneficjentów programu 500 Plus. Będą nowe zasady