Mężczyzna poszedł do college'u w kalifornijskim mieście Azusa. Wtedy to jego przyjaciel przedstawił go dziewczynie o imieniu Dawn. Myślenie, że zacznie się z nią spotykać, było wtedy trudne.

Dziewczyna wyglądała na znacznie starszą niż na swoje lata, zawsze spieszyła się do wyjścia ze spotkania i nic o sobie nie mówiła. Dopiero z czasem, kiedy Dawn zaufała facetowi, wszystko wyjaśniła. Okazało się, że młoda dziewczyna ma adoptowane dziecko. Jak się później okazało, kilkoro.

Muhammad długo szukał możliwości poznania rodziny Dawn, ale z jakiegoś powodu dziewczyna ukryła przed nim swoje dzieci. Stało się jasne, dlaczego, dopiero kiedy Dawn poddała się i zaprosiła młodego mężczyznę do odwiedzenia jej. Dawn przez kilka lat była matką pięciorga dzieci.

Faktem jest, że Dawn nie została wychowana przez rodziców, ale przez dziadków. Byli ponadto rodzicami zastępczymi wielu dzieci, także tych ze specjalnymi potrzebami. To oni zainspirowali dziewczynę do przyjęcia nieuleczalnie chorych dzieci.

Mahomet zareagował na wyznanie Dawn w najbardziej nieoczekiwany sposób. Oświadczył się dziewczynie. Para pobrała się i z podwójnym zapałem przystąpiła do stworzenia domu dla dzieci, które pilnie potrzebują specjalnej opieki rodziców zastępczych. W sumie Bzikov miał kilkadziesiąt nieuleczalnych dzieci.

Tak więc jedno z dzieci Bzikova, chłopiec, był w szpitalu 167 razy w ciągu ośmiu lat swojego życia. Wynika to z faktu, że urodził się z zespołem krótkiego jelita. Nie mógł jeść zwykłego jedzenia, ale i tak dziecko siedziało z rodzicami, braćmi i siostrami przy stole. To sprawiło, że czuł się jak członek rodziny.

Nie wszystkie dzieci poradziły sobie nawet z długotrwałą opieką. Dawn i Mohammed pochowali 10 swoich dzieci. Dla niektórych, cierpiących na wady rozwojowe, trumny zamawiano od mistrzów marionetek: po prostu nie było odpowiednich rozmiarów.
W 1998 roku para miała własne, biologiczne dziecko. Mały Adam urodził się z wrodzoną patologią: był karłem, cierpiał na osteogenezę i miał niesamowicie łamliwe kości. To nie powstrzymało Adama od dorastania, pójścia na studia i zostania programistą.

Napięty harmonogram nie powstrzymał Dawn przed występami w szkole dla rodziców zastępczych, stała się jednym z czołowych ekspertów od adopcji w Kalifornii. Ale życie Dawn było krótkie. W 2015 roku kobieta zmarła: przez kilka lat cierpiała na drgawki, a nawet rozwiodła się z mężem z powodu choroby.

Ale Mahomet nie porzucił dzieła ich życia. Nadal przyjmuje chore dzieci do swojego domu i daje im niezbyt długie, ale bogate życie. Teraz mężczyzna ma 62 lata. Nadal opiekuje się swoim biologicznym synem i kilkorgiem ocalałych dzieci.

To też może cię zainteresować: Agata Kornhauser-Duda zabrała głos. Zwróciła się do rosyjskich kobiet z ważnym apelem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lena z zespołu Tatu zareagowała na sytuację na Ukrainie. Fani nie spodziewali się po niej czegoś takiego

O tym się mówi: Bardzo ważna wiadomość dla beneficjentów programu 500 Plus. Będą nowe zasady