Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", po rosyjskiej agresji na Ukrainę, wiele państw na świecie zdecydowało się nałożyć sankcję na Rosję i najważniejsze osoby w państwie. Objęły one najbliższych współpracowników Putina. Wiele osób zastanawia się, co w obecnej sytuacji dzieje się z Aliną Kabajewą, która ma być partnerką rosyjskiego przywódcy? Wiele wskazuje na to, że znalazła ona bezpieczną przystań.

Tajemnica Poliszynela

Tajemnicą Poliszynela jest związek Władimira Putina i młodszej od niego o 3 dekady Aliny Kabajewej, która często określana jest nieformalną pierwszą damą. Para miała doczekać się licznej gromadki dzieci, dwóch córek bliźniaczek oraz dwóch synów. Amerykański portal "Page Six" donosi, że córki Kabajewej miały urodzić się w Szwajcarii, której paszporty mają posiadać nie tylko dzieci Kabajewej, ale także ona sama.

Z doniesień medialnych wynika, że to właśnie w Szwajcarii mają się znajdować nabliżsi Putina. Miejsce, w którym przebywają ma być "bardzo prywatne i bezpieczne". Czy tak jest faktycznie? Nie wiadomo, bo o życiu prywatnym rosyjskiego przywódcy mówi się niewiele. Oficjalnie jest on byłym mężem Ludmiły, z którym doczekał się narodzin dwóch córek Marii i Kateryny.

Władimir Putin i Alina Kabajewa/YouTube @CN News
Władimir Putin i Alina Kabajewa/YouTube @CN News
Władimir Putin i Alina Kabajewa/YouTube @CNN

Nieoficjalnie mówi się o tym, że zarówno obie córki Putina, jak i jego była żona miały znaleźć schronienie w specjalnym schronie rosyjskiego przywódcy, który zlokalizowany ma być gdzieś na Syberii.

Wojna Rosji

Kiedy rosyjski przywódca ma przebywać w bezpiecznym schronie, jego żołnierze prowadzą działania wojenne na terenie Ukrainy. Wbrew rosyjskiej propagandzie, atak nie jest wymierzony tylko i wyłącznie w obiekty wojskowe, ale także w budynki mieszkalne i ludność cywilną.

Od godziny 8 rano obowiązywać ma zawieszenie broni, które ma umożliwić ewakuację mieszkańców z Kijowa, Charkowa, Sumy i Mariupola. Nie wiadomo jednak, czy tym razem próba się powiedzie, bo podczas ostatniej próby stworzenia korytarzy humanitarnych, rosyjskie wojska ostrzelały cywilów.

Myślicie, że jest szansa na to, że mieszkańcom oblężonych miejscowości, uda się przedostać w bezpieczniejsze rejony?

To też może cię zainteresować: Ołena Zełenska zwróciła się do świata z poruszającym apelem. "To są twarze dzieci, które nigdy nie dorosną"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Antek Królikowski opowiedział o zostawieniu żony samej. "Dziś wiem, że podjąłem dobrą decyzję"

O tym się mówi: Pilna wiadomość dla wszystkich chcących pomóc Ukrainie. Powstała ważna zbiórka