Jak podaje portal "Super Express", przed dwunastoma dniami rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę. Każdego dnia docierają do nas dramatyczne informacje o kolejnych ostrzałach, o trudnej sytuacji mieszkańców oblężonych miast oraz o śmierci cywilów. Nie brakuje ofiar wśród najmłodszych, o czym w poruszającym wpisie poinformowała żona Wołodymyra Zełenskiego, Olena.

Wojna na Ukrainie trwa

Rosjanie zaatakowali Ukrainę 24 lutego. Początkowo atak wymierzony był przede wszystkim w obiekty wojskowe oraz w inrastrukturę wojskową. Szybko jednak celem stały się budynki cywilne, które kończą się śmiercią cywili. Pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska zamieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis, z dołączonymi do niego fotografiami dwójki dzieci, które poniosły w wojnie śmierć.

Do tej pory śmierć w skutek rosyjskich działań poniosło co najmniej 38 dzieci. Niestety ten tragiczny bilans stale rośnie. " Jeśli Rosjanie mówią, że nie prowadzą wojny z ludnością cywilną, to pokażcie im te zdjęcia! To są twarze dzieci, które nigdy nie dorosną" - napisała Zełenska.

Apel żony Wołodymyra Zełenskiego

Ołena Zełenska zaapelowała o stworzenie korytarzy humanitarnych, które miałyby się pojawić w miejscowościach, które znajdują się obecnie pod ciągłym ostrzałem. Pomimo, że dwukrotnie podjęto już próby utworzenia korytarzy, rosjanie za każdym razem otwierali ogień w stronę uciekających cywili.

Zdaniem Zełenskiej zdjęcia zabitych ukraińskich dzieci powinny zobaczyć przede wszystkim matki rosyjskich żołnierzy, aby "zrozumiały, co robią ich synowie na Ukrainie". W swoim wpisie Ołena Zełenska zaapelowała, podobnie jak wielokrotnie wcześniej jej mąż, o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad terenem Ukrainy.

Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @gazeta.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @gazeta.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @gazeta.pl

Myślicie, że apel pierwszej damy zostanie wysłuchany?

To też może cię zainteresować: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy. Wzruszające podziękowanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Jakimowicz przyłapany na zakupach. W koszyku miał broń i kiełbasę

O tym się mówi: Już niebawem zmiana czasu na letni. Kiedy przestawimy zegarki