Polacy przywykli już do tego, że dwa razy do roku trzeba pamiętać o zmianie czasu – na letni lub zimowy. To samo czeka nas zresztą w 2022 roku – już niebawem będziemy musieli pamiętać o przestawieniu zegarków.

Czas zimowy w Polsce zaczął obowiązywać na koniec października 2021 roku. Już niebawem trzeba będzie pamiętać o zmianie czasu na letni.

Już niebawem zmiana czasu na letni

Przed zimą zegarki cofaliśmy o godzinę, a więc „zyskaliśmy” godzinę w ciągu doby. Teraz jednak ponownie ją „stracimy” – przy zmianie na czas letni przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00. Kiedy to nastąpi?

Zegar. Źródło: instagram.com
Zegar. Źródło: instagram.com
Zegar. Źródło: instagram.com

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, choć pogoda za oknem zdaje się o tym nie pamiętać. Jednak już niebawem zima skończy się, a na dworze będzie coraz cieplej. Nadejście wiosny wiąże się z wydłużającymi się dniami oraz koniecznością przestawienia zegarków.

Kiedy przestawimy zegarki?

W tym roku zegarki przestawimy w ostatni weekend marca, w nocy z soboty na niedzielę – zmiana czasu na letni nastąpi więc z 26 na 27 marca.

Tej nocy będziemy musieli zmienić godzinę z 2:00 na 3:00. Takie przesunięcie wskazówek zegara oznacza „oddanie” dodatkowej godziny, którą zyskaliśmy, zmieniając czas na zimowy.

Czas letni będzie nam towarzyszył aż do jesieni – zmienimy go na zimowy w 2022 roku dopiero w ostatni weekend października.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze