Sklepy specjalistyczne oferują różne nawozy, ale ja wolę metody ludowe, ponieważ są bardziej naturalne i łagodniejsze dla roślin.

Po przestudiowaniu zagadnienia znalazłam dla siebie uniwersalny i prosty top dressing z łusek cebuli i teraz używam tylko ich. Skórka cebuli zawiera karoten, dla roślin domowych jest to rodzaj kompleksu witaminowego, który wzmacnia ich odporność. Łuska jest bogata w fitoncydy, które zabijają grzyby, a także kwasy nikotynowe, które przyspieszają metabolizm i stymulują szybki wzrost.

Do profilaktyki i regularnego karmienia kwiatów potrzebujesz mniej niż kilku łyżek łusek - włóż do rondla, dodaj trochę więcej niż litr wody, gotuj mieszaninę przez pięć minut.

Po schłodzeniu mieszankę należy przefiltrować, a następnie spryskujemy nią kwiaty i górną część ziemi w doniczkach. Jeśli kwiaty nie chorują i nie więdną, takie leczenie można przeprowadzać raz w miesiącu lub nawet rzadziej.

Jeśli kwiaty zaczną więdnąć, zostaną zaatakowane przez muszki i inne szkodniki, na ratunek przyjdzie bardziej stężony roztwór. Łuski cebuli dodać do litra gorącej wody, około połowy objętości słoika i pozostawić do zaparzenia.

Po 3 rozpuść trochę mydła do prania w słoiku, dobrze wstrząśnij i odcedź. Mieszanką można przetrzeć dotknięte chorobą liście. Podczas przesadzania można mieszać łuski z ziemią. Taka mieszanka będzie dobrym zapobieganiem chorobom i czasowo zastąpi inne nawozy.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze