Portal "Jastrząb Post" przypomina, że przeciw rosyjskiej agresji na Ukrainę wypowiedziało się wiele osób na całym świecie. Nie brakuje wśród nich również celebrytów, aktorów i gwiazd sceny muzycznej. Głos w sprawie zabrał również Michał Szpak. Piosenkarz zdecydował się wesprzeć Ukraińców.

Michał Szpak zabiera głos w sprawie napaści na Ukrainę

Rosyjska agresja na Ukrinę nadal trwa. W coraz cięższych walkach giną już nie tylko żołnierze, ale rownież coraz więcej cywilów. Osoby, które tylko są w stanie, próbują uciec z ogarniętego wojną kraju, szukając bezpieczeństwa między innymi w Polsce. Głos w sprawie sytuacji na Ukrainie zabrał rownież Michał Szpak.

Nie krył, że ogromną przykrość sprawia mu fakt, że pomimo rozwoju naszej cywilizacji, wciąż jest w niej miejsce na wojnę i bestialstwo. "Jest mi przykro jako człowiekowi w obliczu tragedii jaka spotkała naszych sąsiadów" - napisał piosenkarz.

Dodał jednak, że jest dumny z tego, jak w tej trudnej dla Ukraińców sytuacji zachowują się Polacy. Zaapelował, aby nie ustawać w dzialaniu i nadal nieść pomoc.

Michał Szpak angażuje się w pomoc

Michał Szpak nie tylko apeluje do swoich fanów o pomoc, ale także sam aktywnie się w nią angażuje. Będzie jednym z artystów, który 7 marca o godzinie 20 pojawią się na scenie Teatru Studio Buffo.

Cały dochód z wydarzenia, w którym oprócz Szpaka mają się pojawić Natasza Urbańska, Marian Opania, Michał Bajor, Kastarzyna Stankiewicz, Arek Kłusowski, a także Maria Sadowska, ma zostać przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. O szczegółach opowiedzial Janusz Józefowicz.

Podzielacie zdanie Michała Szpaka?

To też może cię zainteresować: Mocne słowa Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. "Przeżyliśmy noc, która mogła zatrzymać historię Ukrainy i Europy"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Królowa Elżbieta II przeznacza zawrotną sumę na pomoc ukraińskim uchodźcom. Czy z własnej kieszeni wyłożyła pieniądze

O tym się mówi: Każdy, kto otrzymał z ZUS-u taki dokument, powinien pamiętać o ważnym obowiązku. O co chodzi