Medialne doniesienia dotyczące niezwykłych gestów ludzkich skierowanych w stronę Ukrainy, aby pomóc jej w kryzysowej sytuacji wojennej, chwytają za serce i przywracają wiarę w człowieka.

Wielka Brytania dołącza do wspierających Ukrainę

Poza indywidualnymi działaniami pojedynczych osób w wielu krajach, sprawy w swoje ręce wzięły także organizacje pozarządowe.

Wiele portali informacyjnych podaje w nagłówkach, że brytyjska monarchini przekazała na pomoc ukraińskim uchodźcom, 20 milionów funtów. Wielu czytelników mogłoby zrozumieć ten przekaz w taki sposób, że królowa Elżbieta II wyciągnęła z prywatnych zasobów zawrotną kwotę i przekazała ukraińskim uchodźcom.

Tymczasem w mediach możemy przeczytać, że to Boris Johnson poinformował o powstaniu nowego funduszu charytatywnego, w celu pomocy Ukrainie obiecując tym samym, że brytyjski rząd ofiaruje 20 milionów funtów w celu uzupełnienia darowizn zebranych przez instytucje pozarządowe.

Apel Komitetu ds. Katastrof (DEC) opublikowany na stronie rządowej nie pozostawia wątpliwości, że Wielka Brytania także podeszła poważnie do udzielenia pomocy Ukrainie - [...] Brytyjski Komitet ds. Sytuacji Kryzysowych (DEC) wystosował apel o pomoc Ukraińcom w ucieczce z konfliktu na Ukrainie. DEC zrzesza 15 wiodących brytyjskich organizacji charytatywnych, w tym Brytyjski Czerwony Krzyż, Oxfam i Save the Children, aby prosić społeczeństwo o darowizny i pomoc w szybkim i skutecznym zbieraniu funduszy. [...] Darowizny na apel pomagają organizacjom charytatywnym DEC zapewnić żywność, wodę, schronienie i opiekę zdrowotną uchodźcom i przesiedlonym rodzinom. Wszystkie darowizny publiczne zostaną podwojone przez rząd Wielkiej Brytanii, do łącznej kwoty 20 milionów funtów. [...]

Co o tym sądzisz?

O tym się mówi: Ivan Komarenko odpiera zarzuty mediów o braku zainteresowania i reakcji na sytuację rosyjsko-ukraińską. Padły ostre słowa

Zerknij: Smutne doniesienia o relacji Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego. Czy aktorka wnosi pozew o rozwód