Jak podaje portal "Strefa Biznesu", przed 1 marca do wszystki, którzy choć raz w minionym roku pobierali świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, otrzymali PIT. Co dalej należy zrobić z deklaracją podatkową?

ZUS wysłał miliony deklaracji podatkowych

W styczniu ZUS rozpoczął wysyłanie około 10 milionow deklaracji podatkowych za rok 2021. List z PIT-em trafił do każdego, kto choć raz w ubiegłym roku pobierał z instytucji jakiekolwiek świadczenie. Jak informuje ZUS wysyłka zakończyła się przed 15 lutego, a więc dniem, w którym fiskus przygotowuje gotowe zeznanie, które można zaakceptować lub wprowadzić do niego korekty, jeśli przyjdzie taka konieczność.

ZUS. Źródło: youtube.com
ZUS. Źródło: youtube.com
ZUS. Źródło: youtube.com

Aby móc zobaczyć swoją deklarację podatkową wystarczy zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS i kliknąć w zakładkę "Świadczeniobiorca", a w dalszej kolejności zakładkę "Formularze PIT". Nasz PIT dostępny jest tu w formie PDF, z możliwością wydrukowania go w dowolnym momencie lub zapisania na urządzeniu.

Zeznanie podatkowe należy złożyć do 2 maja. Można to zrobić zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i drogą internetową, poprzez e-serwis Urząd Skarbowy. W przypadku osób, które otrzymały z ZUS PIT-11A, jeśli nie zrobią ze swoim zeznaniem podatkowym niczego we wskazanym terminie, wówczas automatycznie zostanie zaakceptowany PIT-37 za 2021 wygenerowany w usłudze Twój e-PIT.

PIT/YouTube @Telewizja Narew
PIT/YouTube @Telewizja Narew
PIT/YouTube @Telewizja Narew

Jeśli nasze zeznanie podatkowe wykaże nadpłatę podatku, wówczas zwrot trafi do nas w przeciągu 45 dni od momentu złożenia zeznania podatkowego w formie elektronicznej. W przypadku zeznania podatkowego składanego w formie tradycyjnej, urząd skarbowy ma na zwrot 3 miesiące.

Złożyliście już deklarację podatkową?

To też może cię zainteresować: To dobra wiadomość dla seniorów. Czternasta emerytura trafi do nich także w tym roku. Co zrobić, żeby dostać dodatek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Domniemana córka Władimira Putina znalazła się w centrum zainteresowania. Jej media społecznościowe zalewają komentarze

O tym się mówi: Mocne słowa Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. "Przeżyliśmy noc, która mogła zatrzymać historię Ukrainy i Europy"