Jak przypomina portal "Super Express", rosyjska agresja na Ukrainę trwa. Działania rosyjskich wojsk stają się coraz bardziej brutalne i wymierzane są również w ludność cywilną. Dzisiejszej nocy doszło do ataku na elektrownie jądrową w Zaporożu, która jest największym tego rodzaju obiektem na terenie Europy. Do sytuacji, w poruszających słowach odniósł się Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Trudna noc za Ukraińcami

Każdy kolejny dzień wojny, każda kolejna noc przynosi coraz bardziej dramatyczne doniesienia z Ukrainy. Tak było również ostatniej nocy, kiedy rosyjskie wojska zaatakowały zaporoską elektrownię jądrową. W bardzo mocnych i wstrząsających słowach do sytuacji odniósł się prezydent Zełenski. "Przetrwaliśmy noc, która mogłaby zatrzymać historię Ukrainy i Europy" - powiedział ukraiński przywódca w piątkowym wystąpieniu.

Z zaporoskiej elektrowni płyną informacje o pożarze, jakim miał wybuchnąć po ostrzale. Teren elektrowni znalazł się pod kontrolą rosyjskich żołnierzy. Zełenski wskazuje, że ostrzeliwujący obiekt żołnierze dokładnie wiedzieli w co strzelają. Po raz kolejny przywódca Ukrainy zaapelował do świata o zaostrzenie sankcji wobec Rosji, którą określa "terrorystą nuklearnym".

Nie pierwszy raz Ukraińcy zwracają się do przedstawicieli społeczności międzynarodowej o zamknięcie nieba nad obszarem Ukrainy. To działanie ma zapobiec temu, że któryś z rosyjskich pocisków spadnie na któryś z bloków jądrowych, doprowadzając do skażenia.

Wołodymyr Zełenski wskazał, że rosyjska agresja przyjęła skalę okrucieństwa, jakiego świat nie widział od czasów niemieckiej okupacji. "Czernihów, Ochtyrka, Mariupol, Charków - tam celowo niszczą ludzi, dzielnice mieszkalne" - powiedział Zełenski.

Myślicie, że społeczność międzynarodowa wysłucha apeli prezydenta Ukrainy?

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia z Ukrainy. Pożar na terenie zaporoskiej elektrowni atomowej. Głos zabrała Państwowa Inspekcja Regulacji Jądrowej Ukrainy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niedawne oświadczenie Andrzeja Dudy mocno zainteresowało artystów. Wytknięto prezydentowi poważne błędy

O tym się mówi: Prognoza pogody na najbliższy czas dla Polski nie pozostawia wątpliwości. Zima powraca z przytupem