Super Express donosi, że meteorolodzy zapowiadają atak prawdziwej zimy na najbliższych kilka dni.

Przewidywana jest gwałtowna zmiana pogody, załamanie jej, a niektóre obszary naszego kraju mogą się spodziewać śnieżyc i bardzo niskich temperatur.

Gwałtowny powrót zimy? Oczekujący z utęsknieniem wiosny nie będą zadowoleni w najbliższy weekend

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada już na najbliższą noc z czwartku na piątek pojawienie się obfitych opadów śniegu.

W Karpatach możliwe jest powstanie pokrywy śnieżnej nawet do 4 cm grubości. Także w centrum, na wschodzie i południu Polski nad ranem mieszkańcy mogą być zaskoczeni mocno zimowym klimatem.

Wszędzie ma być biało. Dzień ma przynieść przelotne opady śniegu, a w rejonach z temperaturami powyżej zera może wystąpić deszcz ze śniegiem.

Śnieg, który spadnie w najbliższym czasie zamienić się na w roztopy i klapę przez wzrost temperatury do plusowej. Instytut meteorologii i gospodarki wodnej zaleca zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

IMGW podaje na mediach społecznościowych - Okres ze słoneczną pogodą powoli dobiega końca, od czwartku aura nieco się popsuje, pojawi się więcej chmur i miejscami wystąpią opady śniegu, śniegu z deszczem W nocy nadal czekają nas przymrozki, a w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 5°C. Wiatr w dalszym ciągu słaby.

O tym się mówi: Niedawne oświadczenie Andrzeja Dudy mocno zainteresowało artystów. Wytknięto prezydentowi poważne błędy

Zerknij tutaj: Kolejne wyrazy wsparcia płyną do Ukrainy z rodziny królewskiej. Głos zabrali książę Karol i księżna Camilla