Wiele osób chce wypędzić myszy ze swoich domów, garaży czy piwnic. Istanieje pewien nieinwayzjny sposób na pozbycie się tych nieproszonych gości.

Jak szybko pozbyć się myszy z domu, garażu czy piwnicy

Myszy w ogóle nie lubią zapachu mięty. Wystarczy rozłożyć miętę w tych miejscach, w których najczęściej zauważono tych nieproszonych gości.

Możesz również spryskać mysie dziury i przejścia, jeśli wiesz gdzie się znajdują, olejkami eterycznymi z kamfory i anyżu.

Mięta musi być rozłożona w piwnicy, na strychu i innych miejscach, w których żyją gryzonie. Nie pójdą tam, gdzie zapach ich odstrasza.

Jałowiec pospolity również pomoże w tej sprawie. Pachnące gałązki skutecznie odstraszą myszy.

Istnieje również opinia, że ​​szkodniki są przestraszone zapachem spalonej wełny. Dlatego możesz spalić niepotrzebne wełniane skarpetki, a następnie rozłożyć to, co zostało w pomieszczeniu.

Nieinwazyjna metoda, którą podzielił się specjalista

Większość osób przekonało się jednam do mięty. Ponoć z tego sposobu korzystają nawet myśliwi.

Można również zrobić miksturę z mięty pieprzowej. Wystarczy dodać trochę olejku miętowego do wody, wymieszać i spryskać miejsca, w których mogą znajdować się myszy.

Do 25 ml wody należy dodać 10 ml olejku miętowego. Proces ten należy powtarzać co miesiąc. Jego to bardzo opłacalne i wydajne.

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia z Ukrainy. Pożar na terenie zaporoskiej elektrowni atomowej. Głos zabrała Państwowa Inspekcja Regulacji Jądrowej Ukrainy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutne doniesienia o relacji Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego. Czy aktorka wnosi pozew o rozwód

O tym się mówi: Żona Ryszarda Rynkowskiego nie kryje obaw. Czy stan piosenkarza znów ulegnie pogorszeniu