W scenariuszu przypuszczalnej audycji monarcha opisuje zagrożenie dla „odważnego kraju” jako „większe” niż jakiekolwiek inne w historii.

Przywołuje również syna królowej, księcia Andrzeja, który wówczas służył w Royal Navy. Przemówienie, stworzone przez urzędników Whitehall w jednym z najbardziej napiętych okresów zimnej wojny, nigdy nie zostało nagrane.

Królowa Elżbieta II jest gotowa z przemówieniem na wypadek wojny nuklearnej od 1983 roku!

Dokument, wydany przez rząd, został utworzony w ramach działań związanych z grami wojennymi wiosną 1983 roku, które brały pod uwagę prawdopodobne scenariusze.

Królowa wytworzyła sekretne przemówienie na wypadek wybuchu III wojny światowej, jak wykazały wstrząsające dokumenty z 1983 roku. W jednym z najbardziej napiętych okresów zimnej wojny monarcha był zmobilizowany do zwracania się do narodu w przypadku konfliktu nuklearnego.

W scenariuszu przypuszczalnej transmisji ogłoszono, że królowa Elżbieta określić ma zagrożenie dla jej „odważnego kraju” jako „większe” niż którekolwiek inne w historii.

„(...) Teraz to szaleństwo wojny ponownie rozprzestrzenia się po świecie i nasz odważny kraj musi ponownie przygotować się na przetrwanie w obliczu wielkich przeciwności. (...) Kiedy razem walczymy z nowym złem, módlmy się za nasz kraj i ludzi dobrej woli, gdziekolwiek się znajdują. Niech Bóg Was błogosławi."

Ocenę tych faktów pozostawiamy czytelnikom.

O tym się mówi: Szef rosyjskiego MO Siergiej Szojgu zdradza plany. Poinformował o nich prezydenta Rosji. Chodzi o lotnictwo dalekiego zasięgu

Zerknij tutaj: Marta i Paweł z programu "Rolnik szuka żony" zdradzili płeć dziecka. Wiadomo też, jak nazwą swoją pociechę. Wybór imienia niejednego zaskoczy