Serwis Fanipogody.pl przekazał, że na południu Europy rozpoczęła się prawdziwa wiosna. Termometry wskazują aż 25 stopni Celsjusza. Kiedy wiosna zawita do Europy Środkowej?

Na południu starego kontynentu aż 25 stopni

Miłośnicy ciepła z zazdrością patrzą obecnie na mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego, południowych Włoszech, Grecji, Turcji, czy południowej Francji. W tych miejscach odnotowano temperatury w granicach 20-25 stopni.

Wiosna na dobre zawitała w południowej części Europy. Kiedy mieszkańcy środkowej części starego kontynentu będą mogli spodziewać się ocieplenia?

Prognoza pogody na sobotę nie rozpieszcza, źródło: Interia Pogoda
Prognoza pogody na sobotę nie rozpieszcza, źródło: Interia Pogoda
Prognoza pogody na sobotę nie rozpieszcza, źródło: Interia Pogoda

Jak informuje portal Fanipogody.pl, Polacy szybko nie przywitają wiosny. W najbliższym czasie pojawią się mrozy i przymrozki.

Kiedy nadejdzie wiosna do Europy Środkowej?

Już w weekend nad Europą Centralną i Wschodnią pojawi się zimne powietrze przez co również w Polsce zrobi się chłodniej. W niedzielę 6 marca na południu Polski będzie nieco cieplej, a termometry wskażą nawet 14 stopni.

W drugiej połowie marca powrócą jednak chłodne temperatury. Na prawdziwą, ciepłą wiosnę będziemy musieli jeszcze poczekać.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze