Sprawia to, że czujesz presję, aby „wyglądać” młodziej, podążając za trendami mody dotyczącymi tego, co noszą młodsze kobiety. Ale to nie jest właściwe podejście...

Wskazówki, jak się ubrać po 50. roku życia, a czego unikać

Za dużo makijażu

Chcesz się postarzyć od razu? Nałóż zbyt dużo make-up. Niestety, kiedy nosisz w tym wieku zbyt dużo makijażu, podejmujesz ryzyko, że będziesz przedstawiać się nieatrakcyjnie, surowo lub jakbyś odgrywała rolę. Wraz z wiekiem naturalnie będziesz mieć niewielkie zmarszczki i teksturę na skórze. Tymczasem kiedy nałożysz na nią ciężkie warstwy makijażu, wcale nie upiększysz wyglądu. W rzeczywistości twoje cienkie linie będą tylko podkreślone.

Dekolt

Generalnie uważa się, że dekolt jest potwierdzeniem wzmocnienia. Odkrywanie większej ilości skóry może wydawać się dojrzałością seksualną i wyzwoleniem, tymczasem dla kobiet po 50. roku życia wygląda to na desperację i prezentuje się nieatrakcyjne. Jeśli chodzi o dekolt, jasne jest, czego nie nosić.

Elastyczne paski

Wiadome jest, że są wygodne, ale momentalnie cię postarzają. Jeśli pod każdym względem je kochasz i nie chcesz z nich rezygnować, ten pasek musi być zamaskowany! Możesz to zrobić, wkładając dłuższą bluzkę lub po prostu wsuń przód bluzki, a dalej wyciągnij jedynie tyle, aby zakryć pasek. Nazywa się to francuską zakładką i jest wspaniałym ustępstwem noszenia spodni z elastyczną talią, równocześnie dodając odrobinę stylu.

Workowate spodnie

Unikaj zbyt luźnych strojów w stylu oversize. Od razu dodadzą ci kilogramów i lat. Dobrze dopasowane dżinsy o fasonie akcentującym sylwetkę za każdym razem będą słusznym wyborem, bez względu na wiek. Możesz bez trudności ubrać swoje dżinsy za pomocą odpowiedniej góry i akcesoriów.

O tym się mówi: Joanna Opozda publikuje przejmująco smutną prośbę. Widać, jak bardzo potrzebuje teraz wsparcia. O co chodzi

Zerknij tutaj: Sondaż IBRiS nie pozostawia złudzeń. Czy Polacy chcą przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej