Jak przypomina portal "Interia", mycie lodówki jest tą czynnością, którą należy wykonywać regularnie. Wielu nas niespecjalnie lubi to robić, niestety jest to niezbędne w końcu tam przechowujemy żywność. Na szczęście istnieją patenty na szybkie sprzątanie lodówki. Jakie?

Odpowiednie przechowywanie

Najlepszym sposobem na zadbanie o porządek w lodówce, jest trzymanie żywności w szklanych pojemnikach. Dzięki nim nie tylko możemy uporządkować przestrzeń, ale nie musimy obawiać się, że dojdzie do zabrudzenia półek.

Jednak nawet pojemniki nie zwolnią nas z regularngo mycia lodówki, choć zdecydowanie je ułatwią. Najlepiej przed przystąpieniem do mycia lodóki wyciągnąć wszystko, co się w niej znajduje. Przy okazji będziemy mieli okazję przejrzeć zawartość półek i pozbyć się produktów, których termin przydatności do spożycia minął.

Warto również zadbać o to, aby od czasu do czasu odkazić wnętrze lodówki. Nie trzeba do tego używać drogich środków, wystarczy sprawdzone połączenie szklanki białego octu z dwoma szklankami gorącej wody. Do mikstury warto też dodać kropelkę olejku cytrynowego, aby nadać całości przyjemny zapach. Warto roztworem przetrzeć zarówno półki, jak i ściany lodówki. Zaletą mieszanki octu i wody jest to, że substancje nie będą szkodziły przechowywanej w lodówce żywności.

Czyszczenie lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Czyszczenie lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Czyszczenie lodówki/YouTube @ Healthy Strong

Czym jeszcze czyścić lodówkę

Lodówkę możemy także wyczyścić za pomocą pasty wykonanej z octu i sody oczyszczonej. Pastą pokrywamy półki oraz ściany lodówki i pozostawiamy na ich powierzchni około 20 minut. Potem wystarczy umyć całość za pomocą ciepłej wody z mydłem i wytrzeć za pomocą suchej ściereczki.

Ważne jest, aby w czasie czyszczenia lodówki była ona rozmrożona oraz odłączona od prądu. Jeśli tego nie zrobimy, a wykorzystamy do jej mycia ciepłą wodę, możemy zaszkodzić działaniu sprzętu.

Lodówka/YouTube @TakeLook
Lodówka/YouTube @TakeLook
Lodówka/YouTube @TakeLook

A wy, jakie macie patenty na czyszczenie lodówki?

To też może cię zainteresować: Prace ogrodowe potrzebne w lutym. Z czym trzeba zdążyć przed wiosną

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd planuje zmiany w kodeksie pracy. Do wykorzystania będzie nowy rodzaj urlopu

O tym się mówi: Agata Duda zachwyciła internautów. Do zdjęcia pozowała z wyjątkowym przyjacielem. O co chodzi