Można je uprawiać nie tylko na rabatach kwiatowych, ale również w doniczkach przy werandzie, w altanie czy na oknie. Lilie, Brugmansia i heliotrop są szczególnie znane ze swojego odurzającego aromatu, który roznosi się po ogrodzie całą noc. W ten sposób nie będziemy chcieli wracać do domu do późnego wieczora!

Brugmansja, inaczej bieluń drzewiasty

Ten kwiat kwitnie białymi, różowymi i żółtymi kwiatostanami w kształcie trąbek i dobrze rozwija się blisko zadaszeniem i przy ścianach domu. Brugmansja uprawiana w doniczkach w ogrodzie będzie mniejsza, a w przypadku mrozów można ją przenieść do domu. Zapach kwiatu jest najsilniejszy w nocy.

Lilia "Casablanca"

Lilia kwitnie w sierpniu i wrześniu. Dobrze wygląda zarówno w grupach przy sadzeniu od trzech do pięciu cebulek, jak i w doniczkach. Lilia gatunku „Casablanca” czaruje niesamowicie słodkim aromatem, pisze The Spruce.

Wiesiołek

Ten kwiat przyciąga aktywne w nocy owady swoim niesamowitym zapachem. Wiesiołek szybko otwiera swoje kielichy o zmierzchu lub w pochmurne dni. Posiada białe lub różowe kwiaty i dobrze znosi suszę, więc jest wyjątkowo wytrzymałą roślinę.

Heliotrop

W okresie kwitnienia roślina obsypana jest fioletowymi, niebieskimi, fioletowymi i białymi kwiatostanami. Większość heliotropów dobrze rośnie w doniczkach, ale potrzebuje dobrze przepuszczalnej gleby. Heliotropy posiadają słodki i delikatny aromat.

Jaśmin

Kto nie uwielbia jaśminu w czerwcowe i lipcowe noce? Najbardziej pachnącymi gatunkami są jaśmin kwiatowy, jaśmin niski, jaśmin pospolity, jaśmin sambac. Większość z nich to krzewy, które szybko rosną na dobrej glebie i przy dobrym nasłonecznieniu. Jaśmin może posiadać białe, żółte i różowe pąki.

Ogrody i ogródki działkowe już dawno przestały być postrzegane jako miejsce przeznaczone wyłącznie do uprawy warzyw i owoców. Coraz częściej stają się przyjemnym miejscem relaksu i odpoczynku od zgiełku miasta. Dlatego wielu próbuje udekorować swój teren eleganckimi, delikatnymi kwiatami. Niektóre z nich są szczególnie atrakcyjne.

Jak informował portal "Życie News": PROSTY I NIEZWYKLE SKUTECZNY SPOSÓB NA WYJĄTKOWO UPORCZYWE SZKODNIKI W OGRODZIE. SEKRET DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW UJAWNIONY. JAK SIĘ POZBYĆ NORNIC

Przypomnij sobie: NOWY PRZEPIS DLA WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI SAMOCHODÓW JUŻ OD 6 LIPCA. KAŻDY POJAZD BĘDZIE MUSIAŁ POSIADAĆ TZW. CZARNĄ SKRZYNKĘ. CELEM RATOWANIE ŻYCIA

Portal "Życie News" pisał również: WYJĄTKOWY DZIEŃ DLA MARCINA HAKIELA. DZIECI NIEZWYKLE ZASKOCZYŁY TANCERZA NIESAMOWITYM PREZENTEM W DZIEŃ OJCA. POJAWIŁY SIĘ WIELKIE ŁZY WZRUSZENIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SKUTECZNE CZYSZCZENIE PIEKARNIKA NA BŁYSK MOŻE WYWOŁAĆ BÓL GŁOWY. SĄ WRĘCZ BANALNIE PROSTE SPOSOBY, BY ZROBIĆ TO W KILKA CHWIL. WYSTARCZĄ 2 SKŁADNIKI