Każda pani domu za każdym razem patrząc w kierunku zabrudzonego i zatłuszczonego piekarnika słyszy w swojej głowie wewnętrzne NIE. Nie ma się, co temu dziwić – skuteczne wyczyszczenie tego kuchennego sprzętu bywa naprawdę czasochłonne i energochłonne, a zdarza się, że nie przynosi spodziewanych rezultatów i koniec końców zostajemy z uporczywym zaschniętym brudem.

Okazuje się jednak, że mycie piekarnika nie musi być nieprzyjemną czynnością, której każdy unika jak może, a szybką i sprawną procedurą pozwalającą się cieszyć czystym sprzętem kuchennym niczym ze sklepu. Wystarczy zmieszać ze sobą tylko dwa składniki i użyć trochę sprytu, by popołudnie spędzić w miły sposób zamiast szorować wnętrze pieca.

Jak skutecznie umyć piekarnik w kilka chwil bez zbędnego stresu i nie nadwyrężając sił? Jest banalnie prosty sposób, który nie spustoszy portfela i nie zajmie całego dnia

Piekarnik to sprzęt AGD, który wyjątkowo łatwo i szybko ulega trudnym do usunięcia zabrudzeniom. Wszelkie przypalenia, zatłuszczenia, nieestetyczne żółte plamy widać jak na dłoni. Równie szybko brudzą się kratki czy szuflady w piekarniku. Piec najlepiej czyścić na bieżąco, zaraz po przygotowaniu potraw, ale nie zawsze mamy na to czas ani chęci, szczególnie, gdy przygotowujemy spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi.

Jak sobie poradzić z tym problemem? Wystarczy soda i ocet, aby piekarnik doprowadzić do błysku w mgnieniu oka. Trzeba zmieszać ze sobą łyżkę sody oczyszczonej, łyżkę octu i szklankę wody. Taka mikstura powinna zostać przelana do butelki z atomizerem, a potem można nią spryskać wnętrze piekarnika, wszystkie kratki i blachy, po czym umyć jak zwykle.

Ocet i sodę można tez wykorzystać do „kąpieli parowej” piekarnika. Warto wlać nieduża ilość wody do blach ustawionych w piekarniku uprzednio rozpuszczając w niej łyżkę sody i octu. Później trzeba ustawić piekarnik na temperaturze 200 stopni z termoobiegiem. Piekarnik praktycznie umyje się sam, a nam pozostanie wytarcie brudu do sucha! Żadnego szorowania!

Czyszczenie piekarnia/YT @Simply Serene

Jak informował portal "Życie News": MICHAŁ SZPAK WYJAWIŁ NAJWIĘKSZY SEKRET W ŻYCIU. WOKALISTA POSTANOWIŁ PRZYZNAĆ TO, CZEGO WSZYSCY OD DAWNA SIĘ SPODZIEWALI. ODWAŻNE WYZNANIE MUZYKA

Przypomnij sobie: MARIUSZ BŁASZCZAK PRZEJĄŁ STANOWISKO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POLITYK OFICJALNIE ZOSTAŁ WICEPREMIER I OD RAZU ZŁOŻYŁ WAŻNĄ OBIETNICĘ. CO MIAŁ NA MYŚLI

Portal "Życie News" pisał również: JEDEN Z NAJSŁYNNIEJSZYCH GWIAZDORÓW AMERYKAŃSKIEJ TELEWIZJI PRZYZNAŁ, ŻE MA POLSKIE KORZENIE. KIEDYŚ NAZWAŁ KUBĘ WOJEWÓDZKIEGO „KRETYNEM Z POLSKI”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN NA BAJKOWYCH WAKACJACH WRAZ Z MĘŻEM. CELEBRYTKA UCHWYCONA W NIEBYWAŁYCH POZACH NA JACHCIE. ZAWSZE CHCE DBAĆ O SWOJĄ SYLWETKĘ