Jeśli twój kwiat więdnie, być może wystarczy osłodzić mu życie! Wiele osób uwielbia słodycze, szczególnie pragniemy czegoś słodkiego w zimnych porach roku. Rośliny domowe nie różnią się pod tym względem od ludzi i również potrzebują glukozy. Jak zrobić nawóz do kwiatów w domu z cukru?

Cukier jako nawóz do roślin domowych

Warto stosować nawóz na bazie cukru w okresie jesienno-zimowym, ponieważ dzień jest znacznie krótszy a dostep do światła słonecznego zmniejszony, temperatura powietrza spada, a nasi zieloni podopieczni potrzebują składników odżywczych bardziej niż kiedykolwiek.

Wprowadzenie do gleby nawozów cukrowych ma pozytywny wpływ na rośliny doniczkowe — szybko rosną, kwitną, wyglądają zdrowo.

W zasadzie rośliny można żywić glukozą nie tylko jesienią czy zimą, ale także o każdej innej porze roku, jeśli mają niedobory światła słonecznego, a przez to nie do końca właściwie przeprowadzają fotosyntezę. Odżywienie na bazie cukru jest przydatne dla roślin żyjących w zaciemnionym obszarze domu lub mieszkania.

Jak zrozumieć, że roślina potrzebuje glukozy?

  • wzrost drastycznie zwolnił
  • liście stały się blade, a łodygi wyciągnęły się w górę i stały się cienkie
  • liczba liści zmniejszyła się
  • liście zaczynają żółknąć i kruszyć się
  • roślina od dawna nie kwitnie

Cukier jako nawóz do kwiatów – sposoby aplikacji

Najprostszym sposobem na przygotowanie nawozu cukrowego jest wsypanie łyżki cukru bezpośrednio do doniczki i zalanie wodą.

Druga metoda stosowania takiego nawozu do kwiatów w pomieszczeniach jest uważana za bardziej skuteczną. W takim przypadku cukier należy rozpuścić w wodzie. Nawóz cukrowy przygotowuje się z jednej łyżeczki cukru na pół litra odstanej wody. W postaci płynnej glukoza dociera do wszystkich korzeni kwiatu, dzięki czemu działa lepiej.

Zamiast cukru kwiaty można również karmić glukozą, która jest sprzedawana w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Jedną lub dwie łyżeczki należy rozpuścić w litrze wody. Otrzymany roztwór należy zużyć natychmiast po przygotowaniu. Wystarczy nawozić w ten sposób rośliny raz w miesiącu.

Jakie rośliny doniczkowe kochają cukier?

Cukier nadaje się jako nawóz dla prawie wszystkich roślin domowych. Szczególnie takie zasilenie jest przydatne w przypadku kwiatów. Jeśli zastosujesz ten prosty nawóz, który można przygotować w domu, okres kwitnienia znacznie się wydłuży, liście staną się bardziej zieone i będzie ich więcej. Nawóz na bazie cukru uwielbiają fikusy, ale takimi słodyczami nie pogardzą też kaktusy, róże, draceny i fiołki.

Jak informował portal "Życie News": NOWY PRZEPIS DLA WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI SAMOCHODÓW JUŻ OD 6 LIPCA. KAŻDY POJAZD BĘDZIE MUSIAŁ POSIADAĆ TZW. CZARNĄ SKRZYNKĘ. CELEM RATOWANIE ŻYCIA

Przypomnij sobie: MARIUSZ BŁASZCZAK PRZEJĄŁ STANOWISKO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POLITYK OFICJALNIE ZOSTAŁ WICEPREMIER I OD RAZU ZŁOŻYŁ WAŻNĄ OBIETNICĘ. CO MIAŁ NA MYŚLI

Portal "Życie News" pisał również: SKUTECZNE CZYSZCZENIE PIEKARNIKA NA BŁYSK MOŻE WYWOŁAĆ BÓL GŁOWY. SĄ WRĘCZ BANALNIE PROSTE SPOSOBY, BY ZROBIĆ TO W KILKA CHWIL. WYSTARCZĄ 2 SKŁADNIKI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN NA BAJKOWYCH WAKACJACH WRAZ Z MĘŻEM. CELEBRYTKA UCHWYCONA W NIEBYWAŁYCH POZACH NA JACHCIE. ZAWSZE CHCE DBAĆ O SWOJĄ SYLWETKĘ