Chcę, aby wpływ niebezpiecznych związków na rośliny i pokrywę gleby był minimalny.

W tym celu mieszkańcy lata próbują zastąpić część „chemii” bardziej naturalnymi środkami.

Nie jest więc tajemnicą, że wiele resztek jedzenia można wykorzystać jako nawozy, w tym skorupki jaj i fusy po kawie.

Przydatny w ogrodzie i occie stołowym. Ale nie wszyscy właściciele domków letniskowych wiedzą dokładnie, jak korzystać z tego narzędzia i w jakich przypadkach będzie to korzystne.

Zwalczanie szkodników

Ocet pomaga niszczyć wiele owadów, które zadomowiły się w grządkach, by „atakować” uprawy ogrodowe.

Aby to zrobić, wystarczy polać rośliny mieszanką wykonaną na bazie składnika octowego.

Jednak ważna jest odpowiednia równowaga. Tak więc ocet należy rozcieńczyć wodą, której objętość powinna być co najmniej 10 razy większa niż pierwszy składnik.

Ponadto w narzędziu do samodzielnego mieszania żel do mycia naczyń nie będzie zbędnym składnikiem. Dwie krople tego produktu na litr — a gotowa mieszanka wytrzyma dłużej na podlewanych uprawach.

Kontrola chwastów

Ocet pomaga zlikwidować „dodatkowe” rośliny w ogrodzie. To prawda, że ​​tym razem rozwiązanie musi być mocniejsze, inaczej po prostu nie „działa”.

Tak więc na jedną objętość octu powinny być 2 objętości czystego płynu. Otrzymaną mieszaninę należy wlać do butelki z rozpylaczem.

Teraz produkt jest gotowy do użycia: wystarczy spryskać nim chwast.

Zakwaszenie gleby

Istnieje wiele roślin ogrodniczych, które są pożądane do uprawy na glebach kwaśnych.

Zalecenie to dotyczy ziemniaków, ogórków, marchwi, kapusty, papryki, pietruszki i wielu innych upraw.

Jeśli chcesz zebrać dobry plon tych roślin, a kwasowość gleby jest niewystarczająca, na ratunek przyjdzie ocet.

Konieczne jest rozcieńczenie tego produktu wodą w stosunku 8:1 na rzecz klarownej cieczy. Ponadto uzyskana mieszanina służy do podlewania pokrywy glebowej.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu