Jak podaje portal "O2", ksiądz Daniel Wachowiak znany jest ze swoich kontrowerstjnych opinii, którymi chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. Jeden z jego postów dotyczył "segregacji sanitarnej", teraz postanowił zabrać głos w sprawie komunii świętej. Jego słowa wywołały w sieci burzę. Dlaczego?

Kontrowersyjne wypowiedzi

Ksiądz Daniel Wachowiak jest proboszczem kościoła pw. NMP Wniebowziętej w Piłce w województwie wielkopolskim. Znany jest ze swoich kontrowersyjnych opinii, które otwarcie wyraża. Sprzeciwiał się "segregacji sanitarnej" i apelom o zamknięcie kościołów w czasach epidemii koronawirusa.

Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka

Teraz duchowny poruszył kwestię komunii świętej, a dokładnie jej przyjmowania na rękę. Choć jest to praktyka kultywowana od dawien dawna w wielu krajach, w Polsce do tej pory nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Po wybuchu pandemii koronawirusa zaczęto jednak zalecać podawanie wiernym komunii na dłonie. Ksiądz Wachowiak mocno krytykuje ten sposób.

"Ciekawi mnie, ilu katolików przyjmujących PANA na dłoń przygląda się, czy nie został na ręce żaden fragment Hostii? Wiarą katolicką jest traktowanie każdej partykuły z należytą czcią" - napisał wskazując, że w jego parafi aż 99,9 proc parafian przyjmuje komunię do ust i "są z tego dumni".

Przypomnijmy, episkopat zalecał w dobie epidemii koronawirusa przyjmowanie komunii na rękę, co miało być sposobem bezpieczniejszym pod względem sanitarnym.

A wy, jak oceniacie wpis duchownego z Piłki?

To też może cię zainteresować: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prezydent Andrzej Duda stanie przed trudnym wyborem. Zdanie Agaty Kornhauser-Dudy nie będzie bez znaczenia. O co chodzi

O tym się mówi: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu