Jak podaje portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda nie ma przed sobą ławego czasu. Na jego biurko trafiła ustawa popularnie określana jako "lex Czarnek". Stało się tak po tym, jak 9 lutego posłowie w parlamencie odrzucili senackie weto. Nie jest tajemnicą, że żona głowy państwa nie jest specjalną entuzjastką ustwy. Czy przekona męża, by nie podpisywał ustawy, przeciw której wiele osób protestuje?

Co zrobi prezydent Andrzej Duda?

"Lex Czarnek" doczekał się wielu pozytywnych opinii, choć głównie ze strony wprowadzającego go obozu Zjednoczonej Prawicy. Opozycja, środowisko nauczycieli, wielu rodziców i uczniów nie pozostawia na ustawie suchej nitki, wskazując, że jej wejście w życie będzie czarnym dniem dla polskiej edukacji. Zwolenniczką zmian nie jest również Agata Kornhauser-Duda, która sama wiele lat pracowała w szkole.

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda/YouTube @TVP Info
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda/YouTube @TVP Info
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda/YouTube @TVP Info

Wiele osób liczy, że prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę, tak jak miało to miejsce w przypadku "lex TVN". W rozmowie z "Wiertualną Polską" jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że choć prezydent ma zastrzeżenia do ustawy, to jej odrzucenie "byłoby dla całego obozu bardzo ryzykowne".

Także z Pałacu Prezydenckiego płyną głosy, że nie wiadomo, na co zdecyduje się prezydent Duda. Wiadomo jednak, że nastawienie głowy państwa do obecnego kształtu "lex Czarnek" jest bardzo krytyczne. Osoby z otoczenia prezydenta Dudy nie ukrywają, że prezydent miał nadzieję, że zostaną uwzględnione jego zastrzeżenia - tak się jednak nie stało.

Prezydent Andrzej Duda i minister Przemysław Czarnek
Prezydent Andrzej Duda i minister Przemysław Czarnek
Prezydent Andrzej Duda i minister Przemysław Czarnek/YouTube @Kanał 10

Spotkanie w sprawie "lex Czarnek" odbyła Agata Kornhauser-Duda z posłankami opozycji, gdzie miała wyrazić swoje zastrzeżenia i obawy do przygotowanych przez resort edukacji zmian. Niektórzy nieco żartobliwie twierdzą, że dylemat prezydenta Dudy nie jest łatwy, bo znalazł się pomiędzy partią a żoną.

Jak myślicie, po czyjej stronie stanie prezydent Andrzej Duda w sprawie "lex Czarnek"?

To też może cię zainteresować: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

O tym się mówi: Jeśli zadzowni do ciebie ten numer, koniecznie odbierz. Dlaczego to ważne