Od dłuższego już czasu prognozy pogody przedstawiane przez meteorologów dla terenu Polski mocno się zmieniają w czasie i ciężko jest określić w sposób pewny, co na pewno zdarzy się pogodzie tej zimy.

Co nas czeka w pogodzie w najbliższym czasie

Jedną z najdziwniejszych rzeczy o tej porze roku są spore różnice temperatur, jej spadki i skoki powodujące dezorientację u mieszkańców Polski. Takie zmiany mogą źle wpłynąć nie tylko na ekosystem, ale także na samopoczucie ludzi wrażliwych na zmiany pogodowe.

Nie jest tajemnicą, że pierwsza połowa lutego jest bogata zarówno w opady deszczu, jak i śniegu, co oznacza oczywiście znaczne różnice temperatur powodujące poważne zmiany w pogodzie.

Teraz okazuje się, że pogodny wyż napływający znad Atlantyku, który przemieścić się ma nad teren zachodniej Europy, ma pociągnąć za sobą dość wysokie jak na tę porę roku temperatury.

Okazuje się bowiem, że według meteorologów z instytutu meteorologii i gospodarki wodnej, temperatury sięgnąć mogą na początku przyszłego tygodnia od czterech do 9 stopni Celsjusza, przy czym znacznie cieplej będzie na zachodzie kraju, a chłodniej na wschodzie Polski.

Ten i przyszły tydzień mogą zaskoczyć pierwszymi krokusami w niektórych miejscach Polski, jak na przykład na szczecińskich Jasnych Błoniach!

A jaka jest pogoda u Ciebie?

O tym się mówi: Robert Lewandowski ma powody do dumy. Piłkarz opublikował zdjęcie, które mówi więcej, niż słowa

Zerknij tutaj: Politycy i żołnierze zabrali głos w sprawie powrotu obowiązkowej służby wojskowej. Czy faktycznie powrót dawnego rozwiązania jest możliwy

Nie przegap tego: Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda odbyła bardzo ważne spotkanie. Nikt nie spodziewał się, że nagle stanie się coś takiego