Lilia pokojowa (skrzydłokiwat) to mało wymagająca i cieszący się popularnością roślina doniczkowa. Ma urokliwe, zielone liście w kształcie włóczni, ale jest uprawiana w szczególności ze względu na białe spatki, które wiele osób uważa za kwiaty. Jeśli Twoja lilia pokojowa nie kwitnie, zwykle można rozwiązać dylemat i przywrócić roślinę do dobrej kondycji.

Skrzydłokwiat nie kwitnie? Chodzi o światło i nie tylko

Najczęstszym motywem, dla którego lilia pokojowa nie kwitnie, jest niewystarczające oświetlenie. Innymi częstymi czynnikami sprawczymi są dylematy z podlewaniem, nawozami albo temperaturą, starzeniem się lub korzeniami roślin.

Lilia Pokoju odnowi kwitnienie po wznowieniu porządnych warunków opieki. Większość lilii pokojowych pochodzi z Ameryki Środkowej, Kolumbii i Wenezueli. Tam wyrastają w bujnych tropikalnych lasach deszczowych. Są to uwarunkowania, które należy odtworzyć, jeśli chcesz utrzymać swoją roślinę w doskonałym stanie.

Chociaż może to brzmieć trochę pogmatwanie, w rzeczywistości jest to całkiem bezproblemowe. Las gwarantuje jasne, zacienione warunki, wolne od bezpośredniego światła słonecznego.

Aby ośmielić do kwitnienia, pierwszą kwestią, jaką wypada się zająć, powinno być zawsze oświetlenie. Pod wieloma względami tarapaty z oświetleniem są jednymi z najprostszych do naprawienia problemów roślin.

W warunkach słabego oświetlenia Twoja lilia pokoju nie będzie miała zadowalającej energii, aby zakwitnąć. Chociaż przez jakiś czas dobrze radzą sobie ze mniejszym światłem, często z czasem generują coraz mniej zakwitów i często kategorycznie przestają kwitnąć.

O tym się mówi: Mikołaj Roznerski wzruszająco o "M jak miłość". Fani zachwyceni wpisem

Zerknij tutaj: Fryzury, które są katastrofą po 50 roku życia. To, co pasowało kiedyś, potem musi być zmienione