Jak przypomina portal "Super Express", do dramatycznych wydarzeń doszło w kwietniu 2020 roku. 88-letnia kobieta kilka godzin spędziła w karetce, oczekując na przyjęcie do szpitala. Niestety jej życia nie udało się uratować. Sprawą zająłe się prokuratura. Co udało się ustalić śledczym?

Śmierć 88-latki w karetce

88-letnia kobieta przebywała w placówce opiekuńczo-lecznicej w okolicach Radomia. Kobieta cierpiała na wiele różnych schorzeń. W kwietniu 2020 roku pracownicy zakładu wezwali pogotowie do kobiety, podejrzewając, że mogło u niej dojść do udaru. Kobieta trzy godziny spędziła w karetce czekając, aż przyjmie ją któryś ze szpitali w Radomiu.

W jednej z placówek odmówiono przyjęcia wskazując, że wśród pracowników i pacjentów wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Druga placówka poinformowała, że jest dedykowana pacjentom z Covid-19, a pacjentka nie zmagała się z koronawirusem.

Karetka/YouTube @KlodzkoNeeds Batman
Karetka/YouTube @KlodzkoNeeds Batman
Karetka/YouTube @KlodzkoNeedsBatman

Przyjęcie do szpitala

Po trzech godzinach przepychanek między placówkami, kobietę zdecydowano się wreszcie przyjąć na oddział obserwacyjno-zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W trakcie badań lekarze wykluczyli, że u 88-latki doszło do udaru. Niestety dwa dni później pacjentka zmarła. Medycy wskazywali, że doszło u niej do zatrzymania krążenia.

W sprawie wszczęto śledztwo, o którego wynikach poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska. Prokuratura zdecydowała się umożyć śledztwo, uznając, że na żadnym etapie opieki nad kobietą nie doszło do sytuacji, w której życie 88-latki byłoby narażone na utratę życia lub zdrowia.

Prokurator/YouTube @Pawel Pierzchanowski
Prokurator/YouTube @Pawel Pierzchanowski
Prokurator/YouTube @Pawel Pierzchanowski

Decyzja została podjęta w oparciu o zeznania świadków, analizę dokumentacji medycznej, choć kluczowe znaczenie miały opinie wydane przez biegłych z zakresu medycyny.

Co sądzicie o decyzji prokuratury?

To też może cię zainteresować: Najnowsza przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi skrajne emocje. Jasnowidz sam się przeraził własną wizją

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rafał Brzozowski zdradził prawdę na temat nieobecności Witolda Paszta w finale "The Voice Senior". Padły poruszające słowa

O tym się mówi: Krystyna Pawłowicz pokazała zaskakujące zdjęcia. Internauci nie szczędzą krytyki