Jak podaje portal "O2", wiele kobiet popełnia błąd wyrzucając podarte rajstopy. Mogą bowiem okazać się wyjątkowo przydatne. Do czego? Przekonajcie się sami!

Drugie życie podartych rajstop

Podarte rajstopy wiele z nas po prostu wyrzuca do śmieci. Jest to jednak spory błąd, bo choć nie założymy ich więcej na siebie, możemy wykorzystać je choćby do sprzątania. Świetnie sprawdzą się przy myciu okien, luster i innych szklanych powierzchni.

Okazuje się, że rajstopy świetnie zastąpią ściereczkę z mikrofibry. Wszystko dzięki zawartymi w rajstopach nylonowi. Jest on nie tylko niezwykle przyjemny w dotyku, ale także daje niesamowity efekt przy czyszczeniu szyb. Wystarczy po ich umyciu przetrzeć powierzchnię rajstopami i cieszyć się błyszczącymi oknami, bez smug.

Rajstopy/YouTube @5-minutowe sztuczki
Rajstopy/YouTube @5-minutowe sztuczki
Rajstopy/YouTube @5-minutowe sztuczki

To nie wszystko

Czyszczenie szklanych powierzchni nie jest jedynym, do czego możemy wykorzystać podarte rajstopy. Sprawdzą się one równie dobrze przy robieniu woreczków zapachowych. Wystarczy odciąć dół rajstop i napełnić go liśćmi herbaty z kroplą ulubionego olejku eretycznego. Całość wystarczy związać i schować do szafy.

Rajstopy można także wykorzystać do zebrania sierści naszego pupila z kanapy lub dywanu. Wystarczy zmoczyć rajstopy i wilgotne naciągnąć na szczotkę. Potem wystarczy zamieść dywan lub tapicerkę kanapy. Futro naszych czworonogów przestanie być problemem.

Rajstopa i szczotka/YouTube @5-minutowe sztuczki
Rajstopa i szczotka/YouTube @5-minutowe sztuczki
Rajstopy i szczotka/YouTube @5-minutowe sztuczki

Poszukiwanie małych przedmiotów dzięki rajstopom może okazać się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy naciągnąć na rurę odkurzarza podarty fragment rajstop, zabezpieczając ją dodatkowo gumką recepturką. Następnie włączamy w odkurzaczu ssanie, a wszystkie drobne przedmioty (jak np. zgubione kolczyki) zatrzymając się na rajstopowym filtrze.

A wy, jakie macie sposoby na wykorzystanie podartych rajstop?

To też może cię zainteresować: Królowa Elżbieta II podjęła ważną decyzję. Już wiadomo, kto będzie rządzić królestwem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" mają już konkretne plany na przyszłość. Czy w końcu się pobiorą

O tym się mówi: Pierwsze zdjęcia Lecha Wałęsy po chorobie obiegły media. Takiego widoku nikt się nie spodziewał. O co chodzi