Jak przypomina portal "Super Express", 21 stycznia Lech Wałęsa poinformował o tym, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Były prezydent skarżył się na ból głowy i mięśni i gorączkę. Na szczęście legenda Solidarnośco najgorsze ma już za sobą. W ostatnią niedzielę można było nawet zobaczyć Lecha Wałęsę w kościele. Zdjęcia robią wrażenie. Z jakiego powodu?

Lech Wałęsa już po chorobie

Lech Wałęsa przeszedł zakażenie koronawirusem. Informując swoich sympatyków o zakażeniu przyznał, że towarzyszy mu szereg przykrych dolegliwości. Na szczęście przez cały czas mógł liczyć na opiekę ze strony żony, Danuty Wałęsy.

W rozmowie z "Super Expresse" Lech Wałęsa przyznawał, że choć najgorsze jest już za nim, w dalszym ciągu odczuwa osłabienie chorobą. "Minął koronawirus, ale osłabienie jeszcze trzyma" - przyznał były prezydent.

I faktycznie na najnowszych zdjęciach widać, że do pełni sił Lech Wałęsa jeszcze nie doszedł. Choć wybrał się do kościoła na niedzielną mszę świętą, konieczne okazało się udzielenie mu pomocy przy wysiadaniu z limuzyny, którą przybył na miejsce.

Lech Wałęsa/YouTube @tvn.pl
Lech Wałęsa/YouTube @tvn.pl
Lech Wałęsa/YouTube @tvn.pl

Uwgę wszystkich przykuła również niecodzienna maseczka, jaką prezydent miał zasłoniętą twarz. Na chirurgicznej maseczce zwracała uwagę przeźroczysta wstawka znajdująca się na wysokości ust byłego prezydenta. Możecie zobaczyć ją na zdjeciach tutaj.

Najnowsze zakażenia

Epidemia nadal nie odpuszcza. Tylko w niedzielę 6 lutego resort zdrowia poinformował o 34 703 nowych zakażeniach koronawirusem. 19 osób przegrało walkę z Covid-19. Eksperci zajmujący się modelowaniem matematycznym rozwoju epidemii wskazują, że prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia będziemy mieli do czynienia ze szczytem epidemii w naszym kraju.

Wskazują oni, że podawana przez resort zdrowia liczba nie jest faktyczną ilością przypadków i wskazują, że należy ją pomnożyć co najmniej o 12. Oznaczałoby to, że dziennie zaraża się nawet 600 tys. osób. W szczycie będzie to nawet 800 osób.

Co sądzicie o maseczce Lecha Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Para z serialu "19+" spodziewa się pierwszego dziecka. Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał opublikowali urocze zdjęcie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ivan Komarenko znów o sobie przypomniał. Piosenkarz w niewybrednych słowach wypowiedział się na temat Natali Maliszewskiej

O tym się mówi: Królowa Elżbieta II podjęła ważną decyzję. Już wiadomo, kto będzie rządzić królestwem