Jak przypomina portal "Sportowe Fakty", Piotr Żyła jest jednym z reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Skoczek chętnie dzieli się w mediach społecznościowych relacjami z Chin. Jedno z ostatnich zdjęć opatrzył komentarzem, który wywołał wśród jego fanów żywą reakcję.

Oficjalnie rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie

W piątek 4 lutego oficjalnie otworzono Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Swój pobyt w Chinach w mediach społecznościowych relacjonuje między innymi Piotr Żyła. Skoczek zamieścił zdjęcie spod skoczni w Zhangjiakou. Widzimy na nim Piotrka Żyłę w białym kombinezonie naszej kadry olimpijskiej i białych butach. Ten strój skojarzył się skoczkowi z kosmosem, o czym wymownie świadczy jego komentarz przy fotografii.

"Kosmo-Astro-Nauta Pieter pozdrawia z Pekinu" - napisał popularny wśród kibiców Żyła. Na komentarz jego sympatyków nie trzeba było długo czekać. Wielu z nich życzyło mu "kosmicznych lotów". Inni dopatrywali się w nim podobieństwa do astronautów, a jeszcze inni do popularnego "ludzika Michellin".

Olimpijskie zmagania na skoczni

Emocje olimpiskie dla fanów skoków narciarskich rozpoczną się już w sobotę 5 lutgo. O godzinie 6:15 rozpocznie się oficjalny trening mężczyzn, a po jego zakończeniu o 7:20 oficjalne kwalifikacje do rozgrywanego w niedzielę konkursu.

W niedzielę 6 lutego seria próbna przed konkursem mężczyzn rozpocznie się o godzinie 11:00. Godzinę później rozpocznie się konkurs indywidualny skoczków.

Jak myślicie, jak poradzą sobie nasi skoczkowie w olimpijskich zmaganiach?

To też może cię zainteresować: Beata Kozidrak znowu w "muzycznym siodle". Ogłosiła wyjątkową trasę koncertową, a Ewa Krawczyk pełnić będzie ważną rolę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Młoda kobieta czekała 8 godzin na wyniki testu. Niestety jej życia nie udało się uratować. Sprawę wyjaśnia prokuratura

O tym się mówi w Polsce: Posiłki w polskich szpitalach nie przestają zaskakiwać. Zdjęcia nie zachęcają do jedzenia

O tym się mówi na świecie: Książę Harry zdradza prawdę o synu. Teraz w rodzinie wszystko się zmieniło. O co chodzi