Jak podaje portal "Super Express", nie jest tajemnicą, że jedzenie w polskich szpitalch pozostwia wiele do życzenia, zarówno jeśli chodzi o porcje, jaki i serwowane dania. W większości przypadków szpitale obsługiwane są przez firmy cateringowe.

Posiłki w polskich szpitalach

Pacjenci rzadko pochlebnie wypowiadają się na temat serwowanych chorym w szpitalach posiłków. W zdjęciach, jakie zamieszczają pacjenci szpitali wynika, że często posiłki są skromne i raczej trudno określić je jako zbilansowane. Najczęściej możemy zobaczyć serwowane białe pieczywo, niewielki skrawek masła, wędline i raczej skromne porcje warzyw.

Już w 2018 roku Najwyższa Izba Kontroli alarmowała, że "system zdrowia nie zapewnia pacjentom prawidłowego żywienia". W przepisach nie ma bowiem precyzyjnego określenia norm żywieniowych, jakości serwowanych chorym posiłków, ani zasad kontrolowania produktów żywnościowych trafiających do szpitali.

Jeden z wniosków, który pojawił się w raporcie NIK wskazuje, że "posiłki w szpitalach nieadekwatne do stanu zdrowia pacjentów". Wytykano, że produkty serwowane pacjentom bardzo często nie posiadały odpowiedniej wartości odżywczej, a surowce wykorzystane do ich przyrządzenia były niskiej jakości.

Posiłki w szpitalach/Youtube @Onet News
Posiłki w szpitalach/Youtube @Onet News
Posiłki w szpitalach/Youtube @Onet News

Z posiłkami bywa różnie

"Super Express" w mediach społecznościowych zachęcił swoich czytelników do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi ze szpitalnym jedzeniem. Nie brakowało negatywnych komentarzy. Jedna z czytelniczek wskazała, że leżąc na patologii ciąży dostała gruby kawałek "żylastej kiełbasy" i wolała być głodna niż go zjeść.

Wiele osób do określenia szpitalnego jedzenia używała słowa "kpina". Zdarzali się jednak i tacy, którzy mieli zgoła odmienne doświadczenia. Jedna z czytelniczek wskazała, że w czasie pobytu jej babci w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim mogła liczyć nie tylko na pyszne i urozmaicone jedzenie, ale także na surówki i ciasto.

A jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie?

To też może cię zainteresować: Młoda kobieta czekała 8 godzin na wyniki testu. Niestety jej życia nie udało się uratować. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Młoda kobieta czekała 8 godzin na wyniki testu. Niestety jej życia nie udało się uratować. Sprawę wyjaśnia prokuratura

O tym się mówi: Książę Harry zradza prawdę o synu. Teraz w rodzinie wszystko się zmieniło. O co chodzi