Jak wskazuje portal "O2", mało kto lubi czyścić tarkę, szczególnie w przypadku, kiedy nie wymyjemy jej zaraz po użyciu. Na szczęście jedna z TikTokerek postanowiła podzielić się swoim sprawdzonym patentem na to, aby przedmiot lśnił czystością. Wystarczy dwa składniki. Jakie?

Mycie tarki kuchennej może być proste!

Wielu z nas w ferworze gotowania nie myje tarki bezpośrednio po użyciu. To sprawia, że resztki żywności zasychają w oczkach i trudno je dokładnie wyczyścić. Na szczęście istnieje prosty sposób na to, aby urządzenie wyczyścić niewielkim nakładem sił i środków. Potrzebny nam będzie tylko połowa cytryny oraz płyn do mycia naczyń. Na czym polega patent?

Wystarczy przekroić cytrynę na pół. Na jedną z nich nalewamy odrobinę płynu do mycia naczyń i takim duetem przecieramy brudną tarkę (tak jak tutaj). Po wszystkim wystarczy spłukać tarkę pod bierzącą wodą i gotowe. Dzięki temu tarka nie tylko będzie czysta, ale będzie lśniła, jak zupełnie nowa.

Czyszczenie tarki/TikTok @carolina.mccauley
Czyszczenie tarki/TikTok @carolina.mccauley
Czyszczenie tarki/TikTok @carolina.mccauley

Tłuste osady na tarce

Jeśli na waszej tarce pojawiły się tłuste osady, z pomocą może przyjść wam inny patent. Wystarczy natrzeć octem ściereczkę, którą następnie przetrzemy powierzchnię kuchennego sprzętu. Ważne, aby robić to w kierunku z dołu do góry - w ten sposób materiał ściereczki nie ulegnie zniszczeniu.

Po wyczyszczeniu octem tarki należy wypłukać ją ciepłą wodą. Dodatkową zaletą wykorzystania octu jest to, że jest to substancja bakterjobójcza o właściwościach odkarzających. Dzięki niej uda się nam pozbyć przykrego zapachu z urządzenia.

Tarka kuchenna/YouTube @Take Look
Tarka kuchenna/YouTube @Take Look
Tarka kuchenna/YouTube @Take Look

A jakie wy macie patenty na czyszczenie tarki?

To też może cię zainteresować: Tylko prawidłowe wnioskowanie uprawnia do powtórnego przeliczenia emerytur 2022. Co się zmieniło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Armia wzywa mężczyzn do służby wojskowej. Czy kartę mobilizacyjno-organizacyjną może dostać każdy

O tym się mówi: Niepokojące wieści na temat Anny i Roberta Lewandowskich. Czy naprawdę się rozwodzą

Z życia gwiazd: Jarosław Bieniuk przekazał bardzo wzruszającą wiadomość. Padły słowa wyciskające łzy