Jak podaj portal "O2", sen stanowi bardzo ważny element naszego życia. Dzięki niemu nasz organizm się regeneruje. Jednak aby tak faktycznie było, musimy nie tylko spać odpowiednią długość czasu, ale także w odpowiednich warunkach. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie kilku zmian w naszej sypialni, a także w sposobie snu - np. unikanie spania w pozycji "trumiennej".

Ogromne znaczenie snu

Choć wile osób bagatelizuje znaczenie snu, jest on niezwykle ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jak przekonywał w rozmowie z "Onetem" psychiatra dr Michał Skalski, osoby zmagające się z długotrwałą bezsennością aż dwudziestokrotnie częściej zapadają na depresję. Do tego dochodzi nawet trzykrotnie większe ryzyko zawału. Są bardziej narażeni na udar i choroby reumatologiczne.

Zdrowy sen zajmuje także istotne miejsce także w chińskiej tradycji feng shui. Nie ma wątpliwości, że sypialnia stanowi jedno z najważniejszych miejsc w domu i ważne jest aby była urządzona w harmonijnie, tak aby była miejscem jak najbardziej komfortowym.

Pokój, sen/YouTube @Westwing Polska
Pokój, sen/YouTube @Westwing Polska
Pokój, sen/YouTube @Westwing Polska

Sypialnia w stylu feng shui

Sypialnia urządzona zgodnie z zasadami feng shui powinna mieć łóżko usytowane przy centralnej ścianie pokoju. Ważne, aby nie były na nie umieszczone ani okna, ani drzwi. Należy zdecydowanie unikać silnych skosów w sypialni, a także umiejscawiania żyrandola bezpośrednio nad łóżkiem.

Dzięki temu możliwe będzie nie tylko zapewnienie lepszej jakości snu, ale także umożliwienie lepszego przepływu energii. Ważne jest także nie umieszczenie łóżka naprzeciw drzwi wejściowych. Z tym wiąże się także zalecenie, żeby unikać spania w "pozycji trumiennej".

Czym jest pozycja trumienna i dlaczego lepiej jej unikać?

Z feng shui wskazuje się, że nie powinno się spać w "pozycji trumiennej". Jest to pozycja, w której nasze nogi ułożone są w kierunku drzwi wyjściowych. W sposób podświadomy jest ona kojarzona z pozycją, w jakiej ciało wynoszone jest w trumnie.

Spanie w tej pozycji ma się wiązać z zaburzeniami przepływu energii oraz negatywnie oddziaływać na nasze samopoczucie. To pozwoli nam lepiej spać nocą i lepiej czuć się w dzień.

Sen/YouTube @Westwing Polska
Sen/YouTube @Westwing Polska
Pozycja trumienna/YouTube @Westwing Polska

Zdarza się wam spać w "pozycji trumiennej"? Myślicie, że faktycznie może mieć ona wpływ na jakość naszego snu?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące wyznanie krewnego Jarosława Kaczyńskiego. Jan Maria Tomaszewski zdradził, co łączyło go z Barbarą Krafftówną

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiele osób zastanawia się, kiedy możemy spodziewać się nadejścia wiosny. To nie najlepsze wieści

O tym się mówi: Joanna Opozda apeluje o pilną pomoc. Zaznacza, że nie ma czasu na zwlekanie. Chodzi o czyjeś życie