Jak podaj portal "Lelum", aktorka Aleksandra Domańska zdecydowała się podzielić z fanami decyzją, którą podjęła. Zrobiła to za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których zamieściła poruszający wpis. Czego dokładnie dotyczył?

Aleksandra Domańska ogłosiła swoją decyzję

Aleksandra Domańska w relacji na Instagramie opublikowała bardzo obszerne oświadczenie, w którym postanowiła ogłosić, że chce dokonać apostazji. Wyjaśniła również, z jakiego powodu zdecydowała się na ten krok. Swoje wyjaśnienia zaczęła od tego, że opowiada się za oddzieleniem państwa od kościoła. Potem przyznała, że zamierza odejść z kościoła katolickiego dokonując aktu apostazji.

"Niedługo dokonam apostazji, co bardzo mnie cieszy" - napisała. Dlaczego Domańska zdecydowała się na taki krok? Powodów jest zapewne wiele. Jednym z nich może być wspomniany przez nią brak zgody kościoła na związku jednopłciowe. Aktorce nie podoba się również finansowanie kościoła z budżetu państwa.

Oświadczenie Aleksandry Domańskiej/Instagram @Aleksandra Domańska
Oświadczenie Aleksandry Domańskiej/Instagram @Aleksandra Domańska
Oświadczenie Aleksandry Domańskiej/Instagram @Aleksandra Domańska

Aleksandra Domańska przyznała również, że nie jest zwolenniczką polityki, w tym również partii rządzącej, podejmującej budzące kontrowersje decyzje. Podkreśliła także, że nie akceptuje tabu. Być może dlatego zdecydowała się na wypowiedzenie odważnych słów, w których stwierdziła, że "nie jestem miłą blondynką z telewizji, która będzie tutaj zabiegać o wasze względy".

Nie jest jedyna

Aleksandra Domańska nie jest jedyną gwiazdą, która postanowiła odejść z kościoła. O tym, że nie podrodze jest im z kościołem mówiło wiele sław zarówno ze świata kina, jak i muzyki. Na tej długiej liście znajdują sie między innymi: Anna Mucha, Nergal, Artur Barciś, Magda Mołek, Małgorzata Rozenek-Majdan, czy Matylda Damięcka.

Apostazja jest zerwaniem łączności z kościołem. Osoba jej dokonująca zostaje automatycznie objęta ekskomuniką, zgodnie z prawem kanonicznym. W doktrynie katolickiej przyjmuje się, że apostata nadal pozostaje katokiem, bo sakrament chrztu jest nieusuwalny.

Co sądzicie o oświadczeniu Aleksandry Domańskiej?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki zwołał specjalne spotkanie. Pojawią się na nim Donald Tusk i Szymon Hołownia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bratanica Julii Roberts po rozstaniu z ukochanym. Jak sobie poradzi jako samotna matka

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całej Polski. Odeszła gwiazda najbardziej kultowych filmów