Donald Tusk i Szymon Hołownia nie są w sejmie, jednak posłowie ich partii politycznych są członkami parlamentu. Premier Mateusz Morawiecki chce zorganizować specjalne spotkanie na którym pojawić się mają liderzy wszystkich partii politycznych.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał specjalne spotkanie

Do nadzwyczajnego spotkania ma dojść we wtorek, a tematem rozmów będzie aktualne sytuacja epidemiczna. Politycy mają omówić wszelkie rozwiązania – zarówno prawne jak i systemowe, które mogą pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Jakiś czas temu w Radzie Dialogu Społecznego związek pracodawców i pracowników zgodził się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień. Teraz zgromadzenie naciska na rząd, by ten zaakceptował pomysł na obowiązkowe, powszechne szczepienia.

Pojawią się na nim Donald Tusk i Szymon Hołownia

"Ustawa Hoca", czyli zestaw rozwiązań umożliwiających pracodawcom weryfikację szczepień u pracowników, jest wspierana przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Mateusza Morawieckiego.

W czasie wtorkowego spotkanie szef polskiego rządu będzie rozmawiać z szefami innych partii politycznych właśnie na temat tej ustawy. Minister zdrowia Adam Niedzielskim ma nadzieję, że już na najbliższym posiedzeniu rządu projekt zostanie sfinalizowany.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN