Nie unikała ani skandali, ani alkoholu. Zyskała niezwykle zaszczytne miano "carycy polskiej okulistyki".

Kim była Ariadna Gierek-Łapińska

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agnieszka Ta (@aga_ta81)

Ariadna Gierek-Łapińska stała się małżonką potomka Edwarda Gierka, Adama. Obwołano ją określeniem "czerwona księżniczka" i do dzisiaj uchodzi za jedną z najgłośniejszych skandalistek czasów PRL.

Pomimo ogromnych skandali, na kartach historii Ariadny Gierek-Łapińskiej, stała się ona jedną z najwybitniejszych i znanych w kraju okulistek w tamtej Polsce, a następnie doświadczyła kolejnego, najboleśniejszego z upadków związanych z miłością do bogactwa i obrzydliwą chciwością, które stały się wręcz legendarne.

Gdy oddawała się schadzkom z kochankiem, będąc wcześniej w innym związku niż ten z Adamem Gierkiem, została któregoś razu przyłapana na gorącym uczynku. Wynikiem tego była strzelanina, w której Łapińska ucierpiała.

Córka okulistki w telegraficznym skrócie podsumowała przeszłość matki - Mama miała słabość do futer i złota. Te pierwsze kolekcjonowała. Miała futra z nutrii, norek, lisy, szynszyle. Te ostatnie przywiozła ze Stanów Zjednoczonych, gdy pojechała tam z mężem w 2001 roku. Ameryka była w szoku po zamachach na WTC. Mama była jedyną klientką w ekskluzywnym sklepie.

Była wymagającą matką, która chciała, aby jej córka była przykładem dla innych. Za mąż wyszła z rozsądku za namową babki.


źródło: YouTube/Tygodnik Podhalański

O tym się mówi: W programie "The Voice of Senior" sporo się dzieje. Uczestniczka zdradza szczegóły z życia Alicji Majewskiej

Zerknij tutaj: Wiktoria z „Hotel Paradise” nie kryje oburzenia. Koleżanka z programu opublikowała zaskakujący filmik z jej udziałem

Nie przegap tego: W które niedziele Polacy będą mogli zrobić zakupy w 2022 roku. Kalendarz niedziel handlowych w nadchodzących miesiącach