Babka męża Kate, królowa Elżbieta II, zrobiła „szczególne zamieszanie” wkoło gwiazdy rodziny królewskiej, zaopatrując ją w biżuterię z jej osobistej kolekcji.

Niezwykły prezent królowej, który wywołał u Kate łzy wzruszenia

„Jej Wysokość była niezwykle hojna w urodziny Kate i podarowała jej kilka klejnotów z jej prywatnej kolekcji, które bez wątpienia zobaczymy w niedalekiej przyszłości na specjalne okazje”, mówi mediom źródło.

„Ale był jeden bardzo wyjątkowy zestaw diamentów, który wywołał łzy w oczach Kate – naszyjnik i kolczyki koronacyjne”.

Królowa zaprosiła na prywatną rozmowę Kate i we własnej osobie poprosiła, aby księżna Cambridge przyrzekła nosić zestaw koronacyjny, gdy jej mąż, książę William, zostanie „koronowany”.

Technicznie rzecz biorąc, naszyjnik i kolczyki w kształcie gruszki są własnością Korony, objaśnia królewski informator, więc nie są one prywatną własnością jednego monarchy, per se, prędzej powierzaną z pokolenia na pokolenie.

„Jest bardzo drogi królowej, która nosiła go w trakcie własnej koronacji, tak samo jak jej mama, królowa matka i jej babka, królowa Maria, gdy ich mężowie zostali królami” — przekazuje źródło.

„Królowa powiedziała Kate, że to słuszne, że jest następną królową, która je nosi”. Królewski pisarz Philip Dampier zapewnia media, że Królowa podarowała jej nadzwyczajny prezent na 40. urodziny, być może coś z jej ogromnej kolekcji.

Aby celebrować swoje czterdzieste urodziny, Kate została sfotografowana w trzech wyluzowanych pozach, przyodziana w różne suknie od Alexandra McQueena i z rozwianymi włosami.

Znany fotograf mody Paolo Roversi oznajmił: „Zrobienie portretu Jej Królewskiej Wysokości, księżnej Cambridge, było dla mnie prawdziwym zaszczytem i chwilą czystej radości.

O tym się mówi: Abonament RTV w 2022 roku. Czy opłaca się go zapłacić z góry

Zerknij: Prognoza pogody wygląda fatalnie. Najbliższe dni nie będą łatwe dla Polaków