Pogoda w minionych dniach zaskoczyła Polaków. Wiemy, że śnieg i intensywny wiatr w styczniu nie są zjawiskami dziwnymi, jednak burze w tej części roku są ogromną rzadkością.

Zniszczone drzewa, uszkodzone auta i budowle, a także spóźnienia pociągów - Tego rodzaju panorama Polski panowała w ubiegłych dniach.

Czeka nas prawdziwie ponura zima?!

Jednak to dopiero zapowiedź. Surowa, bezlitosna zima nie rzekła ostatniego słowa i po raz kolejny upomni się o szacunek. Burze śnieżne to w dalszym ciągu nie całość ponurych wieści! Polskę czeka meteorologiczny armagedon.

Burze śnieżne, zawieruchy i strażacy zmagający się z efektami stanowiącej zagrożenie pogody - tak prezentowały się w Polsce poprzednie godziny. Do Polski przybliża się ostra zima! Nawałnice śnieżne są zwiastunem tego, co nawiedzi nas w pozostałej połowie tygodnia.

Nadejdzie mróz i śnieg. Meteorologicznego trudu w kraju mogliśmy być pewni. Druga połowa stycznia oraz początkowy okres lutego przeważnie dostarczają w naszym kraju wybitnie trudną zimę.

Demonstrują to informacje archiwalne i prognozy dotyczące przełomu stycznia i lutego w 2022 roku. Zima przypuści atak w czwartek, 20 stycznia. Początkowy śnieg spadnie natychmiast dzień wcześniej, niemniej jednak będą to opady przejściowe, pomimo iż momentami gwałtowne. Burze śnieżne, jakie zaszokowały Polskę, w poniedziałek 17 stycznia wrócą. Powieje również z ogromną siłą, w porywach do 60-80 km/h.

O tym się mówi: Najnowsze dnosienia o stanie zdrowia Kamila Stocha. Czy sportowiec wróci na skocznie jeszcze w tym tygodniu

Zerknij tutaj: Pacjent zmagający się z nowotworem już trzy razy miał odwoływaną operację. Głos w sprawie zabrał szpital