Oczywiście dzisiaj w sklepach można znaleźć wiele różnych nawozów, ale wcale nie trzeba tam jechać, aby skutecznie nakarmić rośliny. Wystarczy iść do swojej kuchni. W końcu w prawie każdym domu jest prawdopodobnie paczka liści laurowych. A większość z nas prawdopodobnie używa go tylko zgodnie z jego przeznaczeniem - podczas gotowania. Ale w rzeczywistości liście laurowe można również stosować w kwiaciarstwie.

Faktem jest, że liść laurowy ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Ponadto jest bogaty w witaminy B, A i C. Zawiera również: potas, magnez, wapń, fosfor, żelazo, sód, cynk. Wreszcie liście laurowe są bogate w kwas octowy i mrówkowy, które są doskonałymi stymulatorami dla innych roślin. Wszystko to sprawia, że ​​jest to doskonały nawóz dla Twoich roślin domowych. Do tego tani i ogólnie dostępny.

Aby przygotować odżywkę dla roślin laurowych wystarczy wziąć 4 liście laurowe i zalać je 1 litrem ciepłej wody - powinna mieć ona około 70 stopni Celsjusza. Pote wywar z liści laurowych pozostaw na 3-4 godziny. Nawóz jest gotowy! Może być stosowany zarówno na liściach, jak i do karmienia korzeni. Oczywiście warto pamiętać o umiarze i stosować nawóz raz na miesiąc. Częstsze stosowanie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

O tym się mówi: Ważna wiadomość dla odbiorców gazu. Niektórych nie obejmie wzrost rachunków w 2022 roku. O kim mowa

Zerknij: Ostatnie miejsce spoczynku Ryszarda Farona budzi skrajne emocje. Bardzo ponure zdjęcia