Zagraniczne media donoszą, że Harry i Meghan nagromadzili mniej niż 50 000 dolarów na swoją organizację charytatywną Archewell w pierwszym roku, wydając więcej pieniędzy na opłaty prawne, aby rozwiązać swoją pierwotną fundację „Sussex Royal” w Wielkiej Brytanii.

Czy nikt już nie chce wpłacać darowizn na ich fundację?

Sussexes w rzeczy samej wydali więcej pieniędzy – 55 600 dolarów – na prawników, zakładając swoją brytyjską organizację non-profit, Sussex Royal, którą uruchomili w 2019 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Brisant (@ard.brisant)

Dokumenty UK Companies House pokazują, że nieistniejąca już brytyjska organizacja charytatywna miała na swoich rachunkach powyżej 380 000 USD w 2020 r., ale nie przekazała gotówki swojej siostrzanej organizacji w USA.

Para uruchomiła swoją nową amerykańską organizację charytatywną Archewell, inkorporując ją w Delaware 17 kwietnia 2020 r., po złożeniu wniosku o znak towarowy miesiąc wcześniej.

Dokumenty dla ich brytyjskiej organizacji charytatywnej Sussex Royal, która zmieniła nazwę na MWX Foundation w 2020 r. i jest obecnie rozwiązana, pokazują, że między czerwcem 2020 r. a czerwcem 2021 r. wydano ponad 55 000 USD na opłaty prawne, w tym koszty obsługi prawnej związane z zamknięciem organizacji non-profit. Organizacje charytatywne Meghan i Harry'ego były pogrążone w kontrowersji od czasu ich powstania, ujawniając podziały rodzinne i zostały dotknięte brytyjskim śledztwem i krytyką w związku z wykorzystaniem nieprzejrzystych i tajnych korporacji Delaware .

Dokumenty UK Companies House pokazują, że nieistniejąca już brytyjska organizacja charytatywna miała na swoich kontach w 2020 roku ponad 380 000 dolarów i wydała co najmniej 55 600 dolarów na prawników, w tym około 35 000 na Harbottle & Lewis i 20 600 na niezidentyfikowaną firmę prawniczą.

O tym się mówi: Znana modelka doczekała się bliźniąt. Cały proces ciąży dokumentowała w sieci

Zerknij: Sławomir Wronka wystąpił u boku Piotra Fronczewskiego w "Akademii Pana Kleksa". Co teraz dzieje się z filmowym Adasiem Niezgódką