Jak przypomina portal "Interia", Sławomir Wronka miał zaledwie 11 lat, kiedy pojawił się w "Akademii Pana Kleksa". Rola Adama Niezgódki przyniosła mu dużą popularność, a wielu krytyków dostrzegało w nim niemały potencjał. Wronka nie chciał jednak wiązać swojej przyszłości z aktorstwem. Jaką drogę wybrał?

Występ w kultowym filmie

Choć największe sukcesy film "Akademia Pan Kleksa" święcił w latach 80. ubiegłego wieku, to produkcja nadal zdobywa serca kolejnych pokoleń. Wielkim atutem filmu była znakomita obsada aktorska, na czele której stał Piotr Fronczewski, wcielający się w Ambrożego Kleksa. Jednym z uczniów jego akademii był Adaś Niezgódka, zagrany przez Sławomira Wronkę.

Występ Wronki na tyle przypadł do gustu widowni, że praktycznie z miejsca został on okrzyknięty wschodzącą gwiazdą polskiego kina. Wielu wróżyło mu wielki sukces aktorki, jednak Wronka zdecydował się pójść zupełnie inną drogą. Co robi teraz?

Sławomir Wronka jako Adaś Niezgódka/ YouTube @Bajkowy
Sławomir Wronka jako Adaś Niezgódka/ YouTube @Bajkowy
Sławomir Wronka jako Adaś Niezgódka/ YouTube @Bajkowy

Sławomir Wronka nie związał swojej przyszłości z aktorstwem

Sławomir Wronka, choć krytycy widzieli w nim duży potencjał aktorski, zdecydował się pokierować swoim życiem inaczej. Swoje życie postanowił poświęcić nauce. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Techniki Informacyjnej na Politechnice Warszawskiej. W 2002 roku zdobył tytuł doktora.

Na swoim koncie ma między innym współpracę z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN mieszczącą się w Genewie. Prowadził nawet serię wywiadów, w których mówił o zastosowaniu akcelatorów cząstek w różnych obszarach gospodarki. A to jeszcze nie koniec jego sukcesów.

Sławomir Wronka/YouTube @PL30 Cern
Sławomir Wronka/YouTube @PL30 Cern
Sławomir Wronka/YouTube @PL30 Cern

W swoim dorobku ma również kierowanie Zakładem Fizyki oraz Techniki Akceleracji Cząstek Instytutu Problemów Jądrowych oraz pracę w instytucie Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Zaskoczyła was droga, jaką poszedł filmowy Adam Niezgódka?

To też może cię zainteresować: Dariusz Siatkowski zdobył popularność w "Koglu-moglu". Jego tajemnicze odejście wywołało wiele spekulacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ogłoszenie dotyczące kolędy wywołało w sieci burzę. Jeden z użytkowników nie wytrzymał. O co chodzi

O tym się mówi: Drożyzna w sklepach drenuje portfele Polaków. Czy gwiazdy też odczuły wzrost cen podstawowych artykułów spożywczych