Wśród użytkowników TikToka regularnie robiących transmisję na żywo, jest coraz więcej duchownych. Zadawane im są przez internautów pytania różnej maści i różnej powagi.

Ile pieniędzy trzeba włożyć do koperty księdzu na kolędę?

Korzystając z TikToka księża zwykle chętnie odpowiadają na pytania merytoryczne niezależnie od tego, jak bardzo mogą być niewygodne. Jeden z duchownych, ksiądz Sebastian Picur podjął się odpowiedzi na pytanie jednej z użytkowniczek, ile wypada dać do koperty księdzu na kolędę. Duchowny postanowił w humorystyczny sposób odpowiedzieć na to pytanie publikując krótki filmik.

@ks.sebastianpicur Odpowiedz użytk. @magikatrilly #ksiadz #wiara #kościół #kolęda #pieniadze #finanse #ekonomia #kasa ♬ dźwięk oryginalny - Małgorzata Haraszkie

Okazuje się, że według księdza Sebastiana, wielu kapłanom nie chodzi o pieniądze umieszczone w kopercie i przekazane przy okazji kolędowej wizyty duszpasterskiej, a o udzielenie wsparcia finansowego potrzebującym.

źródło: TikTok/ks. Sebastian Picur

W napisach zawartych na filmiku ksiądz Sebastian przekazał, że ilość pieniędzy w kopercie zależna jest od lokalnych zwyczajów, ale on ma doświadczenie z dowolnością datków przekazywanych podczas kolędy.

Jak dodał, jedni wierni mogą i chcą składać ofiarę, inni nie i według niego dowolność składania datków i ich wielkość jest najlepszą opcją. To potwierdza reakcje księży przychodzących do domów wiernych na wizytę duszpasterską, która już drugi rok z kolei jest odwołana.

O tym się mówi: Odbyła się kolejna rozprawa w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy. Co grozi pisarzowi Jakubowi Żulczykowi

Zerknij też tutaj: Tajemnica "Pytania na śniadanie" ujawniona. Paulla niechcący się wygadała. Jest oficjalne oświadczenie TVP