Niezależnie od tego, jak dobry jest okap kuchenny, nie jest on w stanie całkowicie usunąć tłuszczu i innych osadów. Każda gospodyni domowa wyjątkowo dba o kuchnię - w końcu tam spędza się dużą część dnia.

W niektórych przypadkach ciężko jest się jednak pozbyć tłustych plam i nieprzyjemnych osadów. Na szczęście są na nie sprawdzone sposoby. Jakie?

Łatwy sposób na idealnie czyste szafki

Aby poradzić sobie z brudem, wystarczą tylko dwa składniki, które może znaleźć każda gospodyni domowa w kuchni - soda i olej roślinny (rafinowany).

Z jednej łyżki sody i jednej łyżki oleju należy zrobić papkę. Można oczywiście zwiększyć proporcje i zrobić większą ilość preparatu.

Następnie sprawa jest niezwykle prosta - trzeba wziąć gąbkę i zwilżyć ją przygotowanym płynem. Nałóż produkt na zabrudzenia. Jeśli tłusta powłoka pokrywa dużą powierzchnię, nałóż produkt na całej powierzchni i pozostaw na pół godziny.

Użyj czystej gąbki w celu zebrania tłustych osadów. Tłuszcz i inne zabrudzenia bardzo łatwo schodzą i nie musisz niczego zbyt mocno pocierać.

To metoda na brud, tłuszcz i lepkie osady

Jeśli tłuszcz pozostanie, musisz ponownie nałożyć produkt i pozostawić na kolejne trzydzieści minut. Po zniknięciu całego brudu elewacje należy przetrzeć suchą szmatką, aby nie pozostała wilgoć i dokładnie pozbyć się wszelkich pozostałości preparatu.

Drewniane szafki kuchenne nie tylko stają się czyste, ale i lśnią dzięki zawartemu w produkcie olejowi roślinnemu. Wiele osób pokrywa również szafki folią ochronną, dzięki czemu tłuszcz przylega kilka razy mniej i nie są widoczne wszelkiego rodzaju rysy.

Niektórzy zadają pytanie - jak tłuszcz, czyli olej roślinny, może zwalczyć tłuszcz? A z czego zrobione jest mydło? Z tłuszczu i alkaliów. Więc zasadniczo otrzymujemy płynne mydło ścierne. W ten sposób tłuszcz usuwa tłuszcz.

Nie bój się tej metody i po prostu wypróbuj ją małej części mebli kuchennych, a następnie podziwiaj efekt.

Powyższą metodę można zastosować tylko do matowych szafek drewnianych. Preparat nie nadaje się do błyszczących mebli, ponieważ może je porysować. Te szafki kuchenne należy myć płynnymi produktami rozpuszczającymi tłuszcz.

To też może cię zainteresować: Ekstremalne przepowiednie mistyczki Baby Vangi na 2022 r. Czy te proroctwa są ostatecznym ostrzeżeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważna wiadomość dla fanów programu "Sprawa dla reportera". Czy Elżbieta Jaworowicz zamierza niedługo zniknąć z telewizji

O tym się mówi: Smutne wiadomości dla fanów kina. Odszedł legendarny aktor. Wystąpił w wielu kultowych produkcjach