Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Jan Mayzel. Aktor zmarł w czwartek 30 grudnia. Widzowie mieli okazję zobaczyć go w ponad 50. produkcjach (filmach i serialac), które na stałe zapisały się w historii polskiego kina. Wystąpił między innymi w kultowym "Misiu", czy serialu "Alternatywy 4".

Nie żyje Jan Mayzel

Jan Mayzel przyszedł na świat 5 stycznia 1930 roku. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Tatralnej w Krakowie, którą ukończył w 1955 roku. W pierwszych latach po ukończeniu szkoły związany był z Teatrem Młodego Widza w Krakowie (obecnie to Teatr Bagatela). Występował również na deskach teatrów w Lublinie, Warszawie czy Elblągu.

Widzowie srebrnego ekranu mieli okazję oglądać go w wielu kultowych filmach i serialach w tym między innymi w: "Tygrysach Europy", "Rozmowach kontrolowanych", "Kingsajzie", "Karierze Nikodema Dyzmy", "Misiu" czy serialu "Alternatywy 4".

Aktor był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Zofia Kucówna, drugą Zofia Merle. Z drugą z nich doczekał się syna Marcina, który zmarł w wieku zaledwie 42. lat. Był to ogromny cios dla jego rodziców.

W sieci zaroiło się od postów żegnających Jana Mayzla. Jedną z osób informujących o śmierci aktora, była jego koleżanka z teatru Izabella Olejnik. Jana Mayzla pożegnał także Remigiusz Grzela, czy Wiktor Zborowski. Ten ostatni wskazywał, że aktorowi zabrakło ledwie tygodnia, aby skończyć 92. lata.

"Aktor. Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie. Nie doczekałeś Polski wolnej od pisu, może nam się uda" - napisał cytowany przez "Super Express" Wiktor Zborowski.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego aktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Naomi Campbell pochwaliła się zdjęciem swojej nowonarodzonej córki. Jakie informacje związane z córką ukrywa modelka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważna wiadomość dla fanów programu "Sprawa dla reportera". Czy Elżbieta Jaworowicz zamierza niedługo zniknąć z telewizji

O tym się mówi: Smutne wieści na temat Przemka Kossakowskiego. Podróżnik bardzo ciężko przeżył rozstanie