Mówi się, że ta roślina doniczkowa ma magiczną moc - samotnicy mogą spotkać ukochaną osobę, pary mają harmonię w związkach, a rodzice radość z dzieci.

Aby roślina nam "pomogła", należy o nią dbać ze szczególną starannością. Ten kwiat kwitnie tylko w domach opiekuńczych gospodyń domowych.

Jak podlewać Skrzydłokwiat?

Roślina ta wymaga całorocznego podlewania, ale zimą nie toleruje przelewów. A przez resztę czasu można go umiarkowanie podlewać.

Nie możemy zapomnieć o okresowym spryskiwaniu. Kwiat pokocha tacę z wilgotnym piaskiem lub mchem.

Potrzeba oświetlenia

Skrzydłokwiat nie wymaga jasnego światła, ta roślina dobrze radzi sobie w cieniu. Należy jednak zauważyć, że jego liście nie wydłużają się zbytnio i nie zaczynają się kurczyć z powodu braku światła.

Najlepsza odżywka

Skrzydłokwiat potrzebuje okresowego odżywiania. Aby to zrobić, możesz przygotować prosty i niedrogi preparat, który przyspieszy jego wzrost i sprawi, że kwiat będzie bujnie kwitnąć.

Wystarczą suche drożdże (1 gram) i cukier (1 łyżeczka). Wymieszaj oba składniki w jednym litrze ciepłej wody. Roztwór należy podawać po co najmniej dwóch godzinach od przygotowania.

To też może cię zainteresować: Ekstremalne przepowiednie mistyczki Baby Vangi na 2022 r. Czy te proroctwa są ostatecznym ostrzeżeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważna wiadomość dla fanów programu "Sprawa dla reportera". Czy Elżbieta Jaworowicz zamierza niedługo zniknąć z telewizji

O tym się mówi: Smutne wiadomości dla fanów kina. Odszedł legendarny aktor. Wystąpił w wielu kultowych produkcjach