Nie są to jednak wyłącznie trudności związane z wiekiem, ale też wiele ułatwień z nim związanych. Osoba w wieku dojrzałym mając znacznie większe doświadczenie niż dużo młodsi rodzice jest w stanie szybciej rozwiązać różnego rodzaju problemy. Wbrew pozorom dojrzalszy wiek niesie ze sobą również większą cierpliwość, a także większe zrozumienie dla każdego z etapów rozwoju dziecka.

Marek Kondrat szczerze o swoim późnym ojcostwie

W polskim show-biznesie ostatnimi czasy pojawiło się kilku tatusiu dość późnym wieku, jak Karol Strasburger, Michał Wiśniewski, czy Marek Kondrat. Nie zapominajmy również o Cezarym Pazurą że, który także z radością chwali się w mediach społecznościowych swoją relacją z małą córeczką.

Aktor Marek Kondrat wypowiedział się szczerze na temat tego, co sam sądzi o późnym ojcostwie. Przypomnijmy, że 71-letni aktor ma 41 letniego syna Wojciecha, 47 letniego syna Mikołaja, oraz 3 letnią córeczkę Helenkę - Po raz trzeci ojcem zostałem w wieku, kiedy już inni byli dziadkami. Za późno. Ale czerpię z tego garściami, bo dopiero teraz mam szansę obserwować, jakim cudem jest ta mała, krucha istota. Ile uwagi trzeba jej poświęcić. Jest mi tak dobrze, że aż się martwię. Już nawet nie wołam "do broni", nie czytam konstytucji. Skupiam się na najważniejszym. Na tych, których kocham i którzy mnie kochają, na przyjaciołach.

Jak widać, pomimo znacznie ograniczonej ilości siły fizycznej i odporności, dojrzały wiek aktora, jego doświadczenie życiowe i wyciągnięte z niego wnioski pozwalają mu teraz czerpać ogromną radość z bycia ojcem maleńkiej Helenki, która w naturalny sposób domaga się naturalnie potrzebnej jej rzeczy, jaką jest miłość, uwaga i troska tatusia.

O tym się mówi: Radosne wieści płyną od uczestników 8 edycji programu "Rolnik szuka żony". Czego dowiedziała się Marta Manowska odwiedzając dwie pary

Zerknij: Dawid Narożny i Magda Narożna wracają do wydarzeń sprzed dwóch lat. Jak teraz je komentują