Nie ulega wątpliwości, że Donald Tusk w europarlamencie zwykle opowiadał się za wdrażaniem sankcji wobec własnego kraju za konsekwentne nieposłuszeństwo wobec ustanawianych przez Komisję Europejską zasad. Teraz, gdy wrócił z przytupem do tej zasługującej na karę Polski, głosi słowa, po usłyszeniu których wielu drapie się po głowie z niedowierzaniem.

Oficjalne nagranie opublikowane na Twitterze podzieliło społeczeństwo polskie

Donald Tusk na filmie oskarża Jarosława Kaczyńskiego o wprowadzenie chaosu i powtórkę z historii, według której Polskę ominął Plan Marshalla ze względu na sowieckie wpływy i rządy. Jak zaznaczył, teraz dzieje się tak samo, a chaos ten i działania polityczne Jarosława Kaczyńskiego są powodem zablokowania unijnych funduszy, jakie miały do nas spłynąć za sprawą ratyfikacji umowy z Unią Europejską.

Nikt jednak nie powinien się dziwić temu, że gdy nie podporządkujemy się prawu europejskiemu, mając na uwadze wyższość prawa krajowego, unijni rządzący nie dadzą nam przysłowiowej marchewki, a zamiast niej dostaniemy po głowie kijem, na którym ta marchewka wisi.

Wszystko to z powodu środowej wypowiedzi Paolo Gentiloni - komisarza UE ds. gospodarki, którą wiele mediów ocenia jedynie jako osobista opinię, a nie zarządzenie, o którym szumnie według nieoficjalnych doniesień z mediów społecznościowych fałszywie poinformowała polska dziennikarka pracująca w Reuters.

Czy zatem fundusze unijne będą dla Polski zablokowane? To wiedzą tylko członkowie komisji, jednak Donald Tust w ostrych słowach opisał, co myśli na temat rządów i decyzji politycznych Jarosława Kaczyńskiego - Jarosław Kaczyński swoją nieodpowiedzialną i niemądrą polityką wyrządza Polsce i wszystkim Polakom dramatyczne szkody. Dziś Unia Europejska wstrzymuje miliardy euro pomocy, której nasz kraj potrzebuje jak tlenu. Wstrzymuje tylko dlatego, że PiS niszczy polską praworządność i europejski ład prawny. Kiedyś Polskę ominął Plan Marshalla, bo byliśmy krajem bezprawia rządzonym autorytarnie przez komunistów. Zamiast pomocy Zachodu ufundowano nam wtedy sowiecki ład. Dziś zaczyna być podobnie.

Plan Marshalla zakładał pomoc krajom europejskim w odbudowie gospodarki zniszczonej przez II wojnę światową, z której skorzystali nawet Niemcy. Według Donalda Tuska Polski ta pomoc nie objęła ze wsględu na komunistyczne wpływy. Czy faktycznie podpisanie ratyfikacji umowy z Unią Europejską można w 100% porównać do Planu Marshalla?

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Beata K. oficjalnie o swojej jeździe na "podwójnym gazie". Jej oświadczenie daje do myślenia

Zerknij: Rząd przewidział odszkodowania dla wielu emerytów? Co się zmieni w przepisach