Emilio Flores i Saturnino de la Fuente przez kilka miesięcy kwestionowali tytuł najstarszego mężczyzny na świecie, ponieważ mimo że Portorykańczyk twierdził, że urodził się kilka miesięcy wcześniej, nie posiadał oficjalnej dokumentacji urodzenia.

Przeżył dwie pandemie, oraz lotniczą katastrofę

źródło: YouTube/Tuitealo

Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie dzieci czasami nie były rejestrowane lub występowały błędy w ich certyfikacji. Nawet w DNI Leonejczyka wynika, że ​​urodził się 12 lutego 1909 r., ale zrobił to 8-go, jak wyjaśnił jego zięć. Zarejestrowali go cztery dni później; powszechną praktyką unikania papierkowej roboty, jeśli dziecko zmarło w czasie, gdy wiele noworodków nie rozwijało się prawidłowo.

Teraz, wraz ze śmiercią Emilio Flores 12, Saturnino de la Fuente jest oficjalnie najstarszym mężczyzną na świecie, chociaż są kobiety starsze od niego, takie jak Japonka Kane Tanaka z Japonii, urodzona 2 stycznia 1903 roku, która jest sześć lat starsza. Rodzina Emilio przyjęła tę wiadomość z taką samą radością, z jaką otrzymali tytuł najstarszego człowieka w Europie, który dzierży już od kilku lat. Saturnino de la Fuente urodził się za panowania Alfonsa XIII, żył pod dyktaturą Primo de Rivery, znał II Republikę i cierpiał z powodu wojny domowej.

Nie brał udziału w wojnie, bo nie stanął na wysokości zadania, ale interweniowała jego fabryka obuwia, w której produkowano buty dla armii narodowej. Z ośmiorgiem dzieci, troje z nich już zmarło, ostatnie w 2020 r. podczas drugiej pandemii, którą przeżył Saturnino de la Fuente. Pamięta on też czasy, podczasy której wielu ludzi zmarło na hiszpańską grypę w 1918 roku.

Saturnino de la Fuente był również pierwszym człowiekiem, który został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi w prowincji León. W swoim długim życiu, w którym widział narodziny czternastu wnucząt i dwudziestu dwóch prawnuków, kilkakrotnie oszukał śmierć.


źródło: YouTube/Tuitealo

O tym się mówi: 13-letnia dziewczynka urodziła dziecko, które zostało sprzedane. Po latach bolesna prawda wyszła na jaw

Zerknij: Anna Dec podzieliła się niezwykle smutną wiadomością. Jej wpis rozdziera serce. Co się stało