Przemawiając w osobnych wywiadach z Ksenią Sobchak, Lena i Julia rzuciły światło na powstanie grupy i ich kariery solowe od czasu rozpadu.

Jak się zaczęłaich kontrowersyjna wówczas kariera?

YouTube/tatu

W 2003 roku tATu zajęło trzecie miejsce dla Rosji na Eurowizji, z zaledwie kilkoma punktami do stracenia między nimi a zwycięzcą Sertabem Erenerem z Turcji. Dla dwóch Rosjanek konkurs piosenki był właściwie pomijalnym wydarzeniem w ich karierze. Duet został już uznany za najbardziej udany rosyjski zespół poza Europą Wschodnią w historii muzyki pop.

Ich anglojęzyczny singiel z 2001 roku „All the Things She Said” wspiął się na listy przebojów na całym świecie, a także dotarł do pierwszej dwudziestki listy przebojów Billboard w USA. Duet cieszył się dużym zainteresowaniem mediów na całym świecie. Wynikało to częściowo z faktu, że w swoich teledyskach i występach prezentowały pocałunki osób tej samej płci w czasie, gdy akceptacja społeczności LGBT + była bardziej wyciszona. Tak na dobrą sprawę, nie było jeszcze wówczas w nomenklaturze skrótu LGBT+.

Ich postawa „wszystko, co się dzieje”, wytrąciła z równowagi organizatorów Eurowizji. W 2003 roku producenci podobno zagrozili, że wyemitują materiał z próby duetu „Nigdy, ne boyia i ne prosi”, zamiast ich rzeczywistego występu, jeśli stanie się „zbyt pikantny” – tj. będzie zawierał pocałunek osób tej samej płci.

Jednak w wywiadzie z Ksenią Sobchak Lena i Julia powiedziały, że nie rozumieją seksualnych konotacji ich występów z początku ich kariery, w tym tych związanych z ich pierwszym hitem. W 1999 roku ich producent poprosił ich o obejrzenie szwedzkiego filmu Show Me Love , w którym zakochały się dwie uczennice. Obie dziewczynki miały wtedy około piętnastu lat. Tak powstał ich sceniczny wizerunek. W rzeczywistości miał on być prowokacją przyciągającą uwagę branży muzycznej.

Jak dzisiaj wygląda szczupła, czarnowłosa Julia? Doprawdy ciężko w niej zobaczyć dawną krótkowłosą nastolatkę.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Julia Pogrebińska i John Scott połączeni miłością mimo odległości i różnicy wieku. Czym się zajmują

Zerknij: Izabela Janachowska korzysta z życia. Żona biznesmena została przyłapana, jak jedzie po bułki samochodem za milion złotych