Klaudia Powała, oraz Katarzyna Smołka oddaliły się z placówki wychowawczej. Służby mundurowe apelują do internautów o wsparcie w akcji poszukiwawczej.

Kolejne młode osoby zaginęły bez śladu

źródło: Policja Zabrze

Tego lata policja jest bardziej zapracowana ze wzglęgu na tajemnicze zaginięcia nastolatków i dzieci. Nastoletnie osoby opuszczają teren placówek wychowawczych, wychodzą z domów i do nich nie wracają, a dzieci spuszczone na chwilę z oka dorosłych znikają w tłumie.

Ze względu na ogrom takich sytuacji, służby mundurowe zorganizowały bardzo ważną kampanię społeczną o nazwie „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Jej celem jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci zagrożonych współczesnymi aspektami świata.

Lato stało się także sezonem na ucieczki młodych ludzi z placówek wychowawczych. Zrobiły to także dwie nastolatki mieszkające w Zabrzu.

Zabrzańska policja informuje, że 16-letnia Katarzyna Smółka i rok starsza Klaudia Powała bez wiedzy prowadzących placówkę opuściły ją. Służby mundurowe apelują do Internautów o pomoc w poszukiwaniu zaginionych dziewcząt - Osoby posiadające wiedzę co do miejsca ich przebywania proszone są o kontakt z zabrzańską policją telefon 47 8543 266, 47 8543 255 lub najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 112 - napisano w komunikacie miejscowej komendy policji.

O tym się mówi: Marta Manowska w Grecji opowiada o swoim weselu? Gwiazda TVP ładuje baterie przed nowym sezonem w TVP. Pokazała niesamowite zdjęcie

Zerknij: Abonament RTV znów pójdzie do góry. Nie wszyscy będą musieli go płacić. Kogo ominie w przyszłym roku ten wydatek

Nie przegap też tego: 15-letnia uczennica ponownie zaszła w ciążę. W pierwszą zaszła w wieku 13 lat. Dziewczynkę przesłuchała policja. Co się stało